10 miejsc, które warto obejrzeć z lotu ptaka

Wszyscy widzieliśmy zrobione z lotu ptaka fotografie wielkich miast, jednak mało kto miał okazję ujrzeć te widoki w rzeczywistości. Obecnie wiele firm turystycznych oferuje loty helikopterem nad atrakcyjnymi turystycznie miejscami. Jest to znacznie droższe od tradycyjnych form zwiedzania, pozostawia jednak nieusuwalne wspomnienia, które będą wzbudzały zazdrość wśród znajomych niewychylających nosa poza hotelowy bar. Sektor ten najdynamiczniej rozwija się w USA, od jakiegoś czasu zaczyna się pojawiać również w innych częściach świata. Oto lista 10 miejsc, które warto odwiedzić w ten niekonwencjonalny sposób.

Nowy Jork

To miasto, w którym branża podniebnych wycieczek ma najdłuższą tradycję. Dzięki wyborowi tej formy zwiedzania odkryjemy kultową sylwetkę tej metropolii. Rzeka Hudson, dzielnica finansowa, Stadion Jankesów, Empire State Building i Central Park ukażą nam swoje nowe, nieznane dotychczas oblicze.

San Francisco

Po Nowym Jorku, San Francisco to najlepszy wybór, aby zobaczyć miasto z powietrza: mosty, wzgórza, miejskie plaże, niesławne więzienie Alcatraz i wspaniały most Golden Gate to tylko niektóre z atrakcji tego miasta. Zaleca się by na powietrzną wycieczkę w tym miejscu wybrać się o poranku bądź o zachodzie słońca, by podziwiać miasto skąpane w pięknym, złotym świetle.

Wielki Kanion

Tylko z nieba można podziwiać prawdziwą wielkość tego naturalnego cudu. Wielki kanion z 446 km długości i 29 km szerokości, jest jednym z tych miejsc, których nigdy nie zapomnisz. Popularność śmigłowcowych wycieczek w tym miejscu jest ogromna. Wielką sławą cieszą się odważne manewry między ogromnymi tworami skalnymi zapewniające zdwojoną dawkę adrenaliny.

Las Vegas

Kto powiedział, że Las Vegas oferuje tylko kasyna i eleganckie restauracje? Najlepszym sposobem na zwiedzanie tego pełnego neonów miasta jest kilkudziesięciominutowy lot na pokładzie śmigłowca. Tylko w ten sposób eksplorować można ogrom architektonicznych perełek skupionych w tym pustynnym mieście.

Hawaje

Dla tych, którzy wolą podróżować z dala od wielkich miast, nie ma nic lepszego od rozkoszowania się pięknem hawajskiej, wulkanicznej natury. Jeśli wybierzemy się na wycieczkę helikopterem wokół wyspy, możemy podziwiać gęste lasy tropikalne, wspaniałe wodospady, majestatyczne wulkaniczne, szczyty, a nawet lawę, która czasami wycieka z Kīlauea, jednego z największych na świecie aktywnych wulkanów.

Los Angeles

Nie ma lepszego sposobu na uczczenie naszego przyjazdu do Los Angeles, niż przelot nad Hollywood, piaszczystymi plażami Santa Monica, słynną dzielnicą Beverly Hills czy wielkimi halami filmowymi należącymi do Universal Studios. To doskonała okazja, by choć raz w życiu poczuć się jak gwiazda filmowa.

Riwiera Francuska

Zmieniamy kontynent, by spotkać spektakularne widoki Riwiery Francuskiej, gdzie możemy cieszyć się wysokim lotem nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Błękitne morze i niekończące się plaże są doskonałym miejscem by nacieszyć oko panoramicznym widokiem. Nie zaszkodzi zahaczyć o okazałe posiadłości księcia Monako i rzucić okiem na kręte uliczki Monte Carlo.

Wielka Rafa Koralowa

Często nazywana „ósmym cudem świata” lub „australijskim, podwodnym cudem”. Jest jedną z największych krajowych atrakcji dla nurków i pływaków. Jednak, by naprawdę zrozumieć jej ogrom, powinniśmy zobaczyć ją z powietrza. Przy okazji będziemy mogli rzucić okiem na Park Narodowy Daintree oraz leżące nieopodal miasto Cairns.

Río de Janeiro

Najlepsze widoki na miasto rozpościerają się z góry Corcovado gdzie możemy podziwiać Rio z perspektywy słynnej statuły Chrystusa Odkupiciela. Jednak warto poszerzyć zasięg naszego wzroku wsiadając do helikoptera. Podczas podniebnej wycieczki w pełni docenimy wielkość Copacabany, majestatyczność dziwnej góry zwanej Głową Cukru oraz najsłynniejszego stadiony Ameryki Łacińskiej – Maracany.

Nowa Zelandia

Trudno o miejsce bardziej odległe i fascynujące niż Nowa Zelandia. Wielka, zielona wyspa, o której w Europie wie się niewiele. Te braki trzeba koniecznie nadrobić. Przelot wzdłuż południowego wybrzeża, podczas której podziwiać możemy bajeczne widoki niemal wyrwane z tolkienowskiego świata Śródziemia z całą pewnością zapadnie w pamięć każdego podniebnego globtrotera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.