4TRAVELERS – Wakacje w Albanii

4Travelers – to unikatowy agregator ofert turystycznych. Gromadzimy atrakcyjne oferty naszych partnerów. Oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach i na promocyjnych warunkach. Sezon wakacyjny uważamy za otwarty. Zapraszamy do Albanii. Poznajcie uroki Albanii.

Albania – Vlora, Saranda

Tajemnicza dla wielu Albania mami wczasowiczów dziewiczym pięknem swoich plaż, krystalicznie czystą wodą i zamiłowaniem jej mieszkańców do gorącej zabawy. Warto odwiedzić ten kraj i przekonać się samemu, jak wiele ma on do zaoferowania turystom. Piękna i zagadkowa Albania stosunkowo niedawno otworzyła się na turystów, jednak z roku na rok coraz więcej osób ściąga do tego kraju, zaintrygowanych jego nietkniętymi plażami oraz różnorodnością dostępnych tutaj atrakcji. To kraina nowoczesnych budowli, drogich samochodów, wielobarwnych lokali oraz licznych bunkrów – widoku charakterystycznego dla Albanii.  Kuchnia lokalna składa się z dań typowo śródziemnomorskich, obfitujących w ryby i owoce morza oraz z potrawy o charakterze bałkańskim, z jagnięciny lub innych mięs. Warto odwiedzić Albanię żeby poznać jej interesującą kulturę, wciąż jeszcze nieodkrytą przez wielu Europejczyków.

Vlora

Na pograniczu Morza Adriatyckiego oraz Morza Jońskiego zlokalizowany jest jeden z najbardziej atrakcyjnych kurortów Albanii – Vlora. To urocze miasto obfituje w plaże, zarówno piaszczyste i publiczne, jak również te dzikie i odludne. Wielbiciele wypoczynku w ciepłych krajach Vlora zachwyci widokiem błękitnej, krystalicznie czystej toni i białych, drobnych kamyków, ale miejsce to stanowi również ucztę dla oka nurka. Zapierające dech w piersiach podwodne widoki dostępne są każdego dnia, ponieważ w Albanii przez większość roku świeci słońce i dopisuje piękna pogoda. Vlora to typowo kurortowe miasteczko, tętniące życiem zarówno za dnia, jak i w nocy. Wieczorami otwierają się tutaj restauracje i lokale, w których każdej nocy można przeżyć zupełnie inną, niezapomnianą przygodę. W okolicy Vlory znajdują się również ruiny miasta Orikum, obecnie zatopionego, baza wojskowa, a także zabytkowy monaster Zvrnec. To świetna atrakcja dla wszystkich miłośników zwiedzania i idealna okazja do wspólnej rozrywki dla całej rodziny lub grupy przyjaciół.

Saranda

Zdecydowanie największym, a zarazem najpopularniejszym kurortem w Albanii jest Saranda, położona na południowym krańcu Riwiery Jońskiej.  Ta znana miejscowość ma do zaoferowania dwie główne plaże oraz niezwykle bogatą infrastrukturę turystyczną. Wzdłuż plaży biegnie zadbana, otoczona palmami promenada, można tu również zobaczyć dwie niewielkie zatoki. Saranda to także doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy w trakcie urlopu lubią sobie pozwiedzać. W jej okolicy mieści się miasto Butrint, wniesione na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, można stąd również zwiedzić urokliwą miejscowość Himare, wioskę Borsh z pozostałościami zamku Sopot, a nawet „Niebieskie Oko” – zachwycające swoim widokiem źródło niezwykle błękitnej wody, które połączeniem barw przypomina tęczówkę ludzkiego oka. Saranda zlokalizowana jest również niedaleko znanej greckiej wyspy Korfu, do której można dotrzeć za pośrednictwem promu. Intrygująca swoją nieskalaną naturą Albania to prawdziwa gratka dla wszystkich odkrywców i miłośników prawdziwej, wakacyjnej przygody. Ten kraj kryje w sobie wiele zagadek i ma ogromny potencjał, by już wkrótce stać się najmodniejszą, kultową wręcz destynacją wakacyjną. Na razie jednak można tu odnaleźć prawdziwy spokój, zrelaksować się na pięknych plażach, zapomnieć o całym świecie i zakochać się od pierwszego wejrzenia w nienaruszonym pięknie albańskiej przyrody.4Travelers: Znajdź wyjazd wakacyjny dla Siebie. Czekają na Ciebie oferty w atrakcyjnych cenach. Rezerwuj wyjazdy na podstronach naszych Partnerów na: www.4travelers.pl/i_ois, www.4travelers.pl/i_latostudenta, www.4travelers.pl/i_gofun,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.