6 powodów, dla których warto jechać do Paryża

Nie ma na świecie osoby, która nie słyszała o stolicy Francji. Wiele osób marzy, aby jechać do Paryża i zwiedzić tak zwaną stolicą mody i miasto zakochanych. Oto 6 powodów, dla których warto to zrobić:

 1. Wieża EifflaDzielnica Montmartre

  Zdaniem wielu osób Montmartre to jedna z najbardziej malowniczych dzielnic Paryża. Na szczycie wzgórza znajduje się bazylika Sacré Coeur. Jest to miejsce, w którym spotykają się i tworzą malarze. Duża ilość francuskich kawiarenek i restauracji sprawia, że jest to idealne miejsce na romantyczną randkę.

 2. Wieża Eiffla

  Bez wątpienia wizytówka Paryża znana na całym świecie. Ze szczytu wieży można podziwiać o każdej porze zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.

 3. Muzea

  Idealne miasto dla miłośników sztuki. Najbardziej znane muzeum to Luwr. Zwiedzanie najlepiej rozłożyć na kilka dni, ale naprawdę warto. Można tam zobaczyć takie dzieła sztuki jak Mona Lisa Leonarda da Vinci czy rzeźba Wenus z Milo. Inne warte zobaczenia muzea, aczkolwiek nietypowe to np. Muzeum Erotyki, Muzeum Kanałów Paryskich czy Muzeum Magii.

 4. Kuchnia

  Najczęściej kojarzona z żabimi udkami, ślimakami, serami oraz winem. Będąc w Paryżu na śniadanie zjemy Crossianta z dżemem lub bagietkę z masłem, a do tego kawę, sok lub czekoladę. Mniej znane ale warte uwagi są pieczone kasztany oraz zupa cebulowa.

 5. Sklepy

  Paryż to europejska stolica mody, a więc znajduję się tam mnóstwo sklepów. Najlepsze miejsce na zakupy to Pola Elizejskie. Co roku wydawany jest przewodnik po paryskich sklepach i butikach.

 6. Disneyland

  Usytuowany pod Paryżem, park rozrywki co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Bajkowe postacie w szczególności przyciągają dzieci. Powstał w 1992 roku i był przyjęty z lekką niechęcią. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta inwestycja udała się.

Każdy miłośnik podróży powinien wybrać się w podróż do Paryża i spróbować odkryć miasto na swój własny, unikalny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.