Co gwarantuje nam ubezpieczenie na wakacje?

Lato to czas odpoczynku. Część z nas udaje się na urlop za granicę. Aby podróż skończyła się w docelowym miejscu a nie na poboczu, niezbędne jest zadbanie o stan techniczny pojazdu i wykupienie ubezpieczenia zarówno dla urlopowiczów, jak i samochodu. Co nam ono daje?

O ubezpieczeniu wakacyjnym, jak wynika ze statystyk, pamięta niewielka grupa rodaków podróżujących po świecie. Taki stan rzeczy wiąże się nie tylko z niewiedzą, lecz także z lekceważeniem zagrożeń. Osoby, które nie zdecydują się na zakupienie takiej polisy, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami – koniecznością pokrycia kosztów obsługi medycznej z własnej kieszeni. Z jakich powodów jeszcze warto przemyśleć zakup ubezpieczenia wakacyjnego?

Ubezpieczenie na wakacje – bez dodatkowych kosztów

Planując wyjazd warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o ubezpieczenie na wakacje. Bez względu na kierunek wyjazdu, najlepiej zainwestować w ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia w szpitalu (KL). Takie pakiety są w ofertach praktycznie każdego ubezpieczyciela i doskonale chronią każdego urlopowicza. Ich wykupienie, to gwarancja, że w zdecydowanej większości przypadków towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje niespodziewane koszty.

Sprawdź warunki ubezpieczenia

Z punktu widzenia osoby zainteresowanej, która zamierza wykupić ubezpieczenie na wakacje istotne jest, że poszczególne oferty różnią się między sobą pod wieloma względami. Z tego też powodu tak ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia. To jedyny sposób, aby później nie być zaskoczonym odmową wypłaty odszkodowania wydaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Szczególnie uważne powinny być osoby, które cierpią na przewlekłe schorzenia. W ich przypadku nie każda polisa będzie obejmowała pokrycie kosztów ich leczenia.

Ekstremalne sporty

Ubezpieczenie wakacyjne może chronić również od szkód związanych z uprawieniem sportów, w tym między innymi skoków na bungee czy ze spadochronem. W takim jednak przypadku trzeba liczyć się z wyższą składką. Podobnie będzie wówczas, gdy klient wybiera się do kraju, który objęty jest konfliktem zbrojnym. Warto przy tym wiedzieć, że nabywanie ubezpieczeń z najniższymi poziomami sumy ubezpieczenia nie jest opłacalne, gdyż wówczas najczęściej klient musi liczyć się z koniecznością poniesienia części kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.