Jak tanio podróżować po Austrii?

Jak tanio podróżować po Austrii? Sposobów jest wiele. Ten piękny kraj można przemierzać na wiele sposobów. Austria ma wiele do zaoferowania, a dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze poznawanie jej najpiękniejszych zakątków jest bardzo proste. W wędrówkach po kraju znanym z pięknego Wiednia oraz alpejskich szczytów pomagają zarówno doskonale rozwinięte połączenia kolejowe, jak i sieć autobusów dalekobieżnych. To właśnie one są najtańszym sposobem podróżowania po Austrii. W AustriiW większych miastach bez problemu można korzystać z komunikacji miejskiej. W samym Wiedniu można dodatkowo skorzystać z karty rabatowej, wydawanej na okres 72 godzin. Dzięki niej można do woli korzystać z autobusów miejskich, metra oraz kolei miejskiej. Warto pamiętać, że najmłodsi (tzn. dzieci do 6. roku życia) mogą korzystać w stolicy Austrii z darmowych przejazdów. Zniżki, zarówno na przejazdy komunikacją miejską, jak i przy wejściach do placówek muzealnych, czekają również w Salzburgu. Tu wystarczy wykupić specjalną kartę turystyczną ważną na terenie tego miasta, by bez ograniczeń korzystać ze wszystkich dostępnych na jego terenie atrakcji.

Po Austrii można poruszać się zarówno własnym, jak i wynajętym samochodem. Jest to jednocześnie państwo wyjątkowo przyjazne fanom dwóch kółek, a turystyka rowerowa ma się tu bardzo dobrze. Wiedeń może pochwalić się licznymi ścieżkami rowerowymi w centrum, jak i atrakcyjnymi szlakami w okolicy miasta. Dzięki temu zwiedzanie stolicy na dwóch kółkach staje się prawdziwą przyjemnością. Równie atrakcyjnym miastem dla rowerzystów jest Salzburg, znany z licznych szlaków rowerowych zarówno w centrum miasta, jak i w jego najbliższej okolicy. Nie brak też szlaków rowerowych na terenach górskich, a ten najpiękniejszy prowadzi m. in. przez Wysokie Taury. Innym sposobem na poznawanie Austrii jest… statek. Dunaj jest rzeką, na której żegluga ma się bardzo dobrze, co wykorzystują właściciele statków wycieczkowych. Z Wiednia można się w ten sposób dostać m. in. do Bratysławy, a pięknych widoków w trakcie rejsu nie zabraknie.

AlpyNoclegi w Austrii można znaleźć bez problemów, a ich zróżnicowany poziom sprawia, że są one dostępne dla każdego turysty. Austria jest znana z ogromnej ilości kempingów oraz schronisk młodzieżowych. W miastach działają hostele, a na terenach alpejskich noclegi można znaleźć w licznych schroniskach. W większych miastach można skorzystać z wynajętych apartamentów, nie brak też pensjonatów oraz hoteli.

Tanio można tu również pojeździć na nartach. Jest to możliwe dzięki ogromnej ilości kurortów narciarskich, w których czekają atrakcyjne rabaty i zniżki. To efekt konkurencji pomiędzy poszczególnymi regionami. Korzystają na tym ci, którzy chcą poszaleć na stoku, wypocząć w dobrych warunkach, a jednocześnie – nie wydać zbyt wiele pieniędzy. Dla nich najlepszą ofertą są powszechne już w Austrii karnety, które w swej cenie mają zarówno koszty noclegu, jak i pobyt na stokach narciarskich. Taką ofertą kusi m. in. szalenie popularny wśród narciarzy Tyrol oraz Styria.

W Austrii można również znaleźć wiele tanich punktów gastronomicznych, w których można spróbować miejscowych smakołyków. W samym Wiedniu, znanym z dość drogich lokali, można korzystać z licznych budek, pełnych smakowitych przekąsek o typowo austriackim smaku. W efekcie na zwiedzenie Austrii pozwolić mogą sobie nawet ci mniej zamożni turyści. Wystarczy, że umiejętnie skorzystają z dostępnych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.