Miękka czy usztywniana – jaką walizkę wybrać?

Kiedy często się podróżuje potrzeba solidnej walizki, która pozwoli przewieźć wszystkie rzeczy bez szwanku. Coraz częściej, nie tylko w delegacje, bierzemy ze sobą w bagażu podręcznym urządzenia elektroniczne, dlatego walizka kabinowa powinna zapewniać bezpieczne przewożenie wszystkich rzeczy. Podobnie większy model, który trafia do luku bagażowego w samolocie, bądź bagażnika w autokarze, razem z wieloma innymi, powinien być wykonany z mocnego i trwałego materiału. Duże walizki często wykonane są z poliuretanu lub materiału ABS. Ciągle popularne są także miękkie walizki z nylonu lub poliestru. Zatem na jaką najlepiej zdecydować się wybierając się w długą podróż?

Duże walizki na długą podróż – wybór dla osób podróżujących samolotem

Wybierając się na urlop lub delegację, np. do Stanów Zjednoczonych trzeba wybrać jak najsolidniejszą walizkę, wykonaną z materiału poliwęglanowego. To najdroższe duże walizki podróżne, spośród dostępnych na rynku. Niemniej jednak, wybierając się w długą podróż samolotem, nie warto oszczędzać na walizce, gdyż w czasie lotu, a szczególnie startu i lądowania oddziałują na nią duże siły, ciągu i grawitacji. Duże walizki poliwęglanowe, poza wytrzymałością mechaniczną, są odporne na zarysowania i wilgoć, co jest bardzo istotne w przypadku częstych i długich podróży.

Duże walizki na długą podróż – dla mniej zamożnej kieszeni

Kiedy w bagażu nie przewozimy nic poza ubraniami, możemy pozwolić sobie na tańszą wersję twardej walizki, np. z polipropylenu. Jest ona nawet lżejsza niż ta, wykonana z poliwęglanu. Jeśli chce się mieć pewność, że nie ucierpi podczas transportu, można zdecydować się na walizkę z dodatkiem poliwęglanu. W przypadku, gdy podróżować będziemy pociągiem lub autokarem, gdzie nie oddziałują tak duże siły, jak w przypadku lotu samolotem, możemy zdecydować się na twarde, duże walizki z ABS. Ponieważ materiał jest mało elastyczny, warto zdecydować się na dodatek poliwęglanu, dzięki czemu zabezpieczymy się przed ich pęknięciem w trakcie transportu.

Duże walizki na długą podróż – na co zwrócić uwagę?

Wybierając duże walizki podróżne na kółkach trzeba zastanowić się nad tym, jakim środkiem transportu będziemy się poruszać i jak długa będzie nasza wyprawa. W zależności od tego, ile rzeczy chcemy ze sobą zabrać, wybieramy jej pojemność. Dobrze jest kupować walizki w zestawach, od najmniejszej do największej. W ten sposób, możemy zdecydować się na określony model i wielkość, biorąc pod uwagę aktualne potrzeby. Równie istotne są nasze przyzwyczajenia. Jeśli lubimy zabierać ze sobą w podróż kilka par butów, warto zdecydować się na walizkę z dodatkowymi przegrodami. Ta opcja przydatna jest szczególnie dla kobiet, ale także panów, którzy w czasie urlopu bądź delegacji chcą być przygotowani na różne ewentualności, zarówno jeśli chodzi o pogodę, jak i bardziej lub mniej formalne okazje. Dlatego w długą podróż, w którą nie zabieramy ze sobą rzeczy narażonych na zniszczenie pod naporem innych bagaży, warto wybrać duże walizki wykonane z miękkiego materiału, nylonu bądź poliestru. Ich dodatkową zaletą jest to, że są bardziej pakowne. Osoby, które mają tendencję do upychania tylu rzeczy, ile maksymalnie zmieści się w walizce, z pewnością je docenią.

Duże walizki podróżne – funkcjonalne dodatki, które mogą się przydać

Kiedy już rozstrzygniemy najważniejsze kwestie dotyczące podróży i zdecydujemy się na duże walizki miękkie lub twarde, musimy jeszcze rozstrzygnąć, czy chcemy wybrać walizki na dwóch czy czterech kółkach. Jeśli podróżujemy głównie samochodem i nie musimy pokonywać pieszo trasy po terminalu czy dworcu, model na dwóch kółkach będzie wystarczający. W każdym innym przypadku, lepiej wybrać walizkę na czterech kółkach, wyposażoną w teleskopową rączkę. Ułatwi to manewrowanie z ciężką walizką. W przypadku dużych walizek podróżnych, nie należy zapominać o dodatkowych zabezpieczeniach w postaci kłódek czy zamków z szyfrem. Jeśli podróżujemy samolotem, lepiej zdecydować się na model z zamkiem TSA, który celnicy otworzą specjalnym kluczem, w związku z czym walizka nie zostanie przecięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.