Nauka języka i wakacje na Malcie? Czyli jak uciec przed zimą!

Deszczowy i ponury listopad nie nastraja optymistycznie. Przed nami jeszcze kilka mroźnych miesięcy, zanim powitamy wiosenne promienie słońca. Nic więc dziwnego, że spora część z nas marzy o tym, by choć na parę dni uciec gdzieś, gdzie temperatury zachęcają do spędzania wolnego czasu na dworze i leniwego wylegiwania się na plaży. Oto Malta, idealne miejsce na zimowy wypoczynek.Oddalona o zaledwie kilka godzin lotu od Polski, Malta jest znakomitym miejscem na urlop w okresie od listopada do marca. Podczas gdy my trzęsiemy się z zimna marząc o szybkim powrocie do domu i gorącej herbacie, w tym czasie panują na Malcie przyjemne dodatnie temperatury. Średnia miesięczna temperatura zimą to ok. 16-20 stopni. Nie jest to gorące lato, ale plusem wylotu na Maltę o tej porze jest niemal idylliczna zieleń. Często padające deszcze sprawiają, że sucha i niemal pozbawiona roślinności latem wyspa, zmienia się w zielona oazę i to w czasie, gdy u nas już też zieleni brak.

Jak się dogadać na Malcie?

Oficjalnym językiem urzędowym na Malcie jest maltański, ale bez problemu można się porozumieć w języku angielskim, który jest drugim, oficjalnym językiem wyspy. Do lat 50-tych ubiegłego wieku kraj był kolonią brytyjską, więc na Malcie wszyscy mówią świetnie w tym języku. To kolejna zaleta pobytu na wyspie, bo wylot na Maltę to również okazja, aby poćwiczyć angielski. Najlepiej jest wykupić kurs językowy, w którejś z licznych szkół językowych. Standardowy, tygodniowy kurs konwersacyjny wraz z zakwaterowaniem u rodziny to doskonała okazja do odnowienia swojej znajomości języka i sprawdzenia się w codziennych, życiowych sytuacjach. Kurs językowy na Malcie można wykupić np. w Agencji Turystycznej ATAS, która ma ponad 20-letnie doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów. Poszukiwania we własnym zakresie szkoły językowej, biletów samolotowych, hotelu zajmują sporo czasu, a koszt poszczególnych usług jest zazwyczaj wyższy niż cały pakiet wykupiony w agencji.

Co robić na Malcie w czasie wolnym?

Malta ma sporo do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Ciekawy program zwiedzania najpopularniejszych zabytków w postaci wycieczek popołudniowych i całodniowych mają także szkoły językowe. Valletta, Mdina, Sliema, Marsaxlokk to najczęściej odwiedzane miejsca. Kursanci na Malcie na pewno nudzić się nie będą, bo w ramach zajęć pozalekcyjnych organizowane są np.: wieczory filmowe, grill na plaży, karaoke czy rozgrywki sportowe.Na własną rękę można warto też wybrać się na którąś z kolejnych wysp tworzących archipelag maltański Gozo lub Comino, czy też obejrzeć rozsiane po wyspach najstarsze na świecie wolno stojące świątynie z megalitów. Malta słynie również z doskonałych warunków do nurkowania na wrakach i w grotach. Ze swojego hobby nie będą musieli rezygnować surferzy i miłośnicy jazdy konnej. Okazale – często z pokazami sztucznych ogni i w formie ulicznych fest – obchodzone są liczne święta religijne.Jesień i zima na Malcie to idealny sposób na ucieczkę przed mrozem i naładowanie akumulatorów. Przyjemne z pożytecznym, czyli kurs angielskiego w otoczeniu pięknych zabytków, zieleni i morza skusił już wielu rodaków, którzy z pełnym przekonaniem podpisują się pod hasłem reklamującym Maltę zimą „An amazing all year destination”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.