Obywatele świata, czyli życie na walizkach

Jedni wybierają życie na walizkach na własne życzenie, innych do ciągłych podróży zmuszają obowiązki zawodowe. Podróżujemy często, a „mobilność” i „elastyczność” stały się pojęciami najlepiej oddającymi styl życia współczesnego człowieka. Kim są obywatele świata, dla których lotniska i hotelowe apartamenty stały się drugim domem? 

Podróże służbowe: szybko i sprawnie

Szybko i SprawnieMiędzynarodowe koncerny oraz współpraca z kontrahentami na całym świecie sprawiają, że praca wielu z nas coraz częściej łączy się z podróżami. Dla wygody, dla zaoszczędzenia czasu i pieniędzy w podróże służbowe najchętniej wybieramy się samolotem. Gdzie udajemy się najczęściej? Czechy, Niemcy, Anglia oraz wschodni sąsiedzi Polski – to częste kierunki służbowych wypraw. Globalizacja sprawia jednak, że na liście najpopularniejszych kierunków młodych biznesmenów znajdują się tak odległe kraje, jak USA czy Chiny. Jak wygląda taka podróż? W większości przypadków schemat jest prosty: przelot samolotem, nocleg w hotelu, spotkanie i powrót do domu. A po kilku dniach kolejna wyprawa, w całkowicie przeciwnym kierunku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w świecie transportu i łatwemu dostępowi do informacji, nawet dalekie podróże służbowe nie zabierają zbyt wiele czasu i nie stanowią zbyt wielkiego obciążenia dla naszych organizmów i portfeli.

Wojaże dla ciekawych świata

Podróżujemy nie tylko w celach służbowych. Równie często wybieramy się w dalekie wyprawy dla własnej przyjemności. Coraz lepsze warunki podróży i otwarcie granic sprawiają, że jedynym ograniczeniem dla naszych turystycznych planów staje się wyobraźnia. Dzięki tanim liniom lotniczym za przystępną cenę możemy wybrać się w podróż do każdego miejsca na świecie, a dostępne w Internecie systemy rezerwacyjne ułatwiają nam dokonanie formalności związanych z zamówieniem miejsca w hotelu. Efekt? Coraz chętniej wybieramy się na spontaniczny weekend do Hiszpanii lub Włoch, a celem dłuższych wypraw coraz częściej stają się inne kontynenty. Egzotyczna Ameryka Południowa czy orientalna Azja – takie klimaty cenimy sobie coraz bardziej.

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się dziecinnie proste. Ogromna ilość połączeń oraz bilety lotnicze, które można w ciągu kilku minut zarezerwować przez Internet sprawiły, że decyzję o dalekiej wyprawie podjąć można w każdej chwili. Za pomocą licznych wyszukiwarek lotów oraz atrakcyjnych rabatów każdy z nas może bez trudu znaleźć atrakcyjne oferty dla siebie. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wykupienia miejsca na pokładzie samolotu na raty, a coraz więcej biur podróży (w tym przodujące w sprzedaży biletów biuro First Class) ma w swej ofercie i takie rozwiązanie. Wszystko to znacznie ułatwia podróżowanie tym, którzy kochają życie na walizkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.