Podróżowanie jest sztuką. Zobacz jak się jej nauczyć?

Podróże od zawsze fascynowały człowieka. Odkrywanie i zdobywanie nowych lądów to były wyzwania dla tych, których ciągnęło w szeroki świat. Dzięki nim dzisiaj możemy cieszyć się urokami miejsc, do których biura podróży organizują nam wycieczki. Ale podczas odkrywania przez pionierów nowych ziem, biura podróży nie istniały, a podróż można było porównać do dzisiejszej podróży w kosmos. Wtedy podróż to było nie lada wyzwanie, to była sztuka, której podejmowali się tylko najśmielsi. A jak jest dzisiaj?
Dzisiaj idziemy do biura podróży, przeglądamy, wybieramy oferty i wszystko mamy załatwione od ręki. Jedyne, co musimy zaplanować sami, to chyba tylko urlop. Dlatego wycieczkę z biura podróży trudno nazwać podróżą. Podróż to coś znacznie więcej niż tylko przemieszczenie się z jednego miejsca do drugiego. Podróż to rytuał, który wymaga konkretnego przygotowania, które zaczynamy od spraw najważniejszych, a na detalach kończymy.

Od czego zacząć planując podróż?

w drogęPrzede wszystkim od spraw socjalno-bytowych, czyli pomyśleć o jak najlepszym zabezpieczeniu naszego zdrowia i życia. Zestaw pierwszej pomocy powinien zupełnie wystarczyć. Wyznaczyć budżet na dzienne jedzenie i zapewnić sobie miejsce, gdzie będziemy mogli się wyspać. Uwzględnić nieprzewidziane wydarzenia. Dobrym sposobem jest nadwyżka budżetu przeznaczona na nieoczekiwane wypadki losowe, np. zepsuty samochód czy zniszczony namiot. Nie trzeba z góry zakładać, że coś się stanie, ale doświadczony podróżnik stara się wszystko zaplanować co do joty, możliwie jak najdokładniej. Dobrym sposobem jest nie trzymanie wszystkich dokumentów i pieniędzy w jednym miejscu. Jeśli staniemy się ofiarą kradzieży, to tylko częściowo. Oczywiście, im więcej się podróżuje, tym większe doświadczenie się zdobywa, ale dobrze jest korzystać z doświadczenia innych. Niektórzy podróżując zabierają ze sobą tylko rzeczy niezbędne, kupując to, co potrzebują na bieżąco. W ten sposób ich podróż staje się lżejsza i wygodniejsza. Tną koszty kupując bilet na samolot kilka miesięcy wcześniej, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, które mogą posłużyć w innych celach podczas podróży. Sposobów na ciekawą podróż jest wiele, ale żeby podróż była naprawdę ciekawa, musimy mieć poczucie, że jest organizowana tylko i wyłącznie przez nas. Nikt nie zaplanuje podróży tak, jak my sami. Planujmy podróże, podróżujmy i twórzmy własną historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.