Tanie wakacje za granicą?

Czas wakacji i urlopu jest najbardziej wyczekiwaną chwilą w całym roku. Niestety urlop jest w dzisiejszych czasach sporym wydatkiem, szczególnie jeśli rodzina liczy od 3-5 osób. W wielu przypadkach pieniądze na tygodniowe wakacje za granicą odkładane są co miesiąc, przez cały rok. Jednak coraz cięższe czasy i drogie życie wymagają od nas coraz większych oszczędności. Jak zatem zmniejszyć koszty wyjazdu i jednocześnie cieszyć się czasem spędzonym z rodziną na zagranicznych wakacjach?

Pierwszym, ważnym krokiem prowadzącym do oszczędzania na wakacjach jest wypracowanie w sobie pewnej dozy samodzielności. Korzystanie z usług biur podróży znacznie ułatwia wyjazd oraz wszelkie związane z nim formalności, jednak pochłania dużą ilość pieniędzy, którą moglibyśmy przeznaczyć na coś innego. Wystarczy podstawowa znajomość języka obcego, by zabukować hotel, zamówić bilety lotnicze czy zorganizować transfer z lotniska do hotelu. Załatwienie tych kilku spraw samodzielnie pozwoli nam zaoszczędzić sporą kwotę. Za wakacje zaplanowane od początku do końca przez nas samych możemy zapłacić o jedną trzecią lub nawet o połowę mniej niż w przypadku korzystania z jakiegokolwiek biura podróży. Zamiast przeglądać oferty biura podróży warto zapoznać się z tym co proponują nam firmy zajmujące się sprzedażą zakupów grupowych. Za niewielką cenę możemy często otrzymać wyjazd z przelotem lub przejazdem oraz pełnym wyżywieniem.

Częstym błędem jest też myślenie, że za wakacje bez wyżywienia lub z wykupionym śniadaniem zapłacimy mniej niż wybierając opcję z dwoma lub trzema posiłkami. Jedzenie obiadów na mieście lub kupowanie produktów na śniadanie czy kolację w lokalnym sklepie mogą znacznie zwiększyć koszty związane z wyjazdem. Zamiast tego warto wykupić pakiet śniadań i obiadokolacji, by zapewnić sobie i rodzinie pewien komfort oraz zabezpieczenie na wypadek gdyby fundusze na ten cel niespodziewanie się skończyły.

Dobrym rozwiązaniem jest również wstępne wyliczenie ile mogą wynieść nas dodatkowe atrakcje, wycieczki czy chociażby zakup pamiątek. Takie działanie pozwoli nam zabrać tylko potrzebną kwotę i nie wydawać więcej niż to było wcześniej zaplanowane.

Warto zastosować do tych kilku porad jeżeli chcemy zacząć płacić mniej za każdy, zagraniczny wyjazd. Nie warto jednak cały czas chodzić z kalkulatorem i odmawiać sobie każdej nadprogramowej przyjemności. Trzeba pamiętać o tym, że wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku, pozbawionego niepotrzebnego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.