Wypad pod namiot. Niezbędnik turysty

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo mocno rozwinęła się moda na ekologiczny styl życia i ponowne „bratanie się z naturą”. Ta tendencja sięgnęła już niemal wszystkich aspektów życia, nie pomijając przy tym nawet branży turystycznej. A z wypoczynkiem na łonie natury nieodłącznie kojarzą się wczasy pod namiotem. Jeśli decydujemy się na taki wyjazd oraz – co oczywiste – na kupno namiotu, warto podejść do sprawy poważnie i nie zdecydować się na pierwszy lepszy, który wpadnie nam w oko.

Czym się kierować przy zakupie namiotu?

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie określić swoje potrzeby: ile osób namiot ma pomieścić, jaka ma być jego waga, wysokość oraz jakie warunki pogodowe powinien wytrzymać. Jeżeli nasz wyjazd ma być wyprawą rowerową, istotne będzie, żeby namiot, który zabierzemy był nieduży i zajmował jak najmniej miejsca. Jeśli jednak podróżujemy samochodem i nie musimy tak skrupulatnie liczyć bagażu, warto zdecydować się na wysoki namiot z przedsionkiem, w którym będziemy mogli swobodnie się poruszać, przebrać i wygodnie odpocząć.

Zadbaj o jakość

Należy pamiętać również, żeby przy wybieraniu namiotu nie kierować się jego kolorem, ale solidnością. Dobry namiot powinien być stuprocentowo szczelny i chronić nas nie tylko przed wilgocią, ale również promieniami słonecznymi. Warto też zdecydować się na model z dwoma wejściami. W czasie upałów uchylenie ich z obydwu stron zapewni przyjemny przewiew i pozwoli dokładnie wywietrzyć namiot.

Czy najdroższy to zawsze najlepszy?

W sezonie wakacyjnym można zaobserwować dwie prawidłowości, jeśli chodzi o ceny namiotów. W niektórych sklepach idą mocno w górę, gdyż sprzedawcy liczą na dodatkowy zarobek związany z dużym zainteresowaniem namiotami latem. Czasem też ceny drogich, specjalistycznych namiotów bardzo spadają, a wtedy często decydujemy się na model, którego tak naprawdę wcale nie potrzebujemy, tylko dlatego, że był trochę tańszy. Dlatego, aby nie wydać bez sensu dodatkowej kwoty, warto skorzystać z cenowej porównywarki internetowej. Przykładowo wybór namiotów na Nokaut jest ogromny i z pewnością uda się nam dobrać dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny, za rozsądną cenę.

Zrób dokładne rozeznanie

Pamiętaj o tym, że rynek turystyczny jest obecnie niezwykle duży i ofert jest bardzo wiele. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi opcjami i nie kupować pierwszego namiotu, jaki zobaczymy w sklepie. Dobry, solidny namiot to naprawdę inwestycja na lata i z pewnością będzie nam towarzyszył przy niejednej wyprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.