Bieszczady

Bieszczady są jednym z najpiękniejszych i najbogatszych przyrodniczo terenów polski, dzięki czemu zawdzięczają swoją atrakcyjność turystyczną. Co roku na letni wypoczynek w rejon Bieszczad wybiera się spora ilość osób spragnionych obcowania z naturą i wypoczynku z dala od centrów przemysłowych. Coraz większa ilość gospodarstw agroturystycznych o zróżnicowanym standardzie usług sprawia, że oferta jest dostępna dla osób na każdym poziomie zamożności. Dla osób ze skromnym zasobem gotówki znajdą się tanie oferty noclegowe, jednak coraz więcej powstaje również pensjonatów na najwyższym poziomie, gdzie ci zamożniejsi będą mogli wypoczywać w pobliżu natury, delektując się odrobiną luksusu. W Bieszczadach znajdziemy wiele atrakcji, które nie tylko przyciągają swoim urokiem turystów, lecz dzięki ich unikatowemu połączeniu z przepięknym krajobrazem zapadają w pamięci na zawsze. Nie brakuje tu miejsc wręcz wymarzonych dla kajakarzy czy miłośników innych sportów wodnych, w okresie zimowym Bieszczady oferują również znakomite warunki dla narciarzy. Dzięki temu wszystkiemu Bieszczady stają się coraz prężniej rozwijającym się regionem turystycznym w kraju.

Bieszczady – magiczna kraina

polonina caryńskaBieszczady to jedna z najpiękniejszych grup górskich w polskich Karpatach. Góry te kuszą swym urokiem, malowniczymi połoninami oraz tajemniczością. Ich najwyższym szczytem jest Pikuj, który znajduje się już na terenie Ukrainy. W polskich Bieszczadach najwyższym szczytem jest Tarnica, widoczna z daleka dzięki znajdującemu się na jej wierzchołku krzyżowi. Piękne bieszczadzkie krajobrazy oraz dzika przyroda tego pasma podlegają ochronie. Bieszczadzki Park Narodowy jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów parkiem narodowym w Polsce.
Bieszczady to przede wszystkim połoniny i to właśnie one przyciągają największą liczbę turystów. Pasmo połonin to przede wszystkim połoniny Caryńska i Wetlińska, warto odwiedzić również Połoninę Bukowską oraz gniazdo Tarnicy.
Z połoninami kontrastuje mniej znany i rzadziej odwiedzany przed turystów Wysoki Dział, który rozciąga się pomiędzy Komańczą a Cisną. Tu największymi osobliwościami są masyw Chryszczatej oraz Jeziorka Duszatyńskie, które powstały na terenie osuwiska i szybko stały się jednym z najbardziej znanych bieszczadzkich symboli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.