Bieszczadzkie atrakcje turystyczne

Bieszczady to wciąż nieodkryty zakątek Polski. Okazuje się, że o ile Polacy często i chętnie podróżują choćby do Zakopanego, w Tatry czy do Szklarskiej Poręby, to liczba turystów doceniających bieszczadzkie atrakcje nie jest duża. Owszem, z roku na rok ilość przybywających w ten rejon kraju się zwiększa, ale warto aby przekonać tych niezdecydowanych, spowodować że za kolejny cel wojaży postawią sobie przepiękny rejon województwa podkarpackiego. Co zatem warto zobaczyć w Bieszczadach, jakiego rodzaju szczyty górskie na nas czekają?


Bieszczadzkie atrakcje – Szczyty

Połonina Caryńska

Bieszczady jako pasmo górskie mają do zaoferowania naprawdę wiele, w szczególności kiedy stawiamy ponad wszystko wycieczki piesze. Ich największy szczyt to Tarnica o wysokości 1346 metrów nad poziomem morza, na której to znajduje się krzyż wielkich rozmiarów. Powoduje to, że większość turystów, nawet tych niezaprawionych w wycieczkach górskich, poradzi sobie z podejściem. Oczywiście nie tylko ten szczyt górski będzie mógł nas zainteresować. Obok najwyższej Tarnicy czekają niższe szczyty górskie takie jak choćby Krzemień, Halicz, Rawki, Smerek… No i przede wszystkim Połoniny Caryńska i Wetlińska.

Większość powyżej opisywanych szczytów, a także najpopularniejszych bieszczadzkich szlaków znajduje na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w Polsce. Obejmuje on przede wszystkim teren Bieszczadów Wysokich – czyli przede wszystkim Połoniny, Tarnicę, Rawki i doliny między nimi.


Bieszczadzkie Szlaki Turystyczne

Szlaki turystyczne w Bieszczadach są doskonale oznakowane i wytyczone w taki sposób, że wędrówki górskie nie stanowią dla nikogo większego problemu. Takie usytuowanie górskich szczytów powoduje, że na pewno przez kilka dni będziemy mieli co robić, że będziemy mogli cieszyć się niepowtarzalnymi widokami, odkrywać jakże interesujący fragment naszego kraju. Warto w tym miejscu zainteresować się Głównym Szlakiem Beskidzkim znakowanym kolorem czerwonym, który wiedzie z Wołosatego, przez Halicz, następnie Tarnicę. Następnie przemieszczamy się w kierunku zachodnim, odwiedzimy choćby popularną miejscowość Ustrzyki Górne. Szlak ten jest wyjątkowy, bo w kolejnych etapach pozwala na odkrywanie zachodniej części Bieszczad, możemy odwiedzić niezwykle popularne schronisko Chatka Puchatka, a także zdobyć szczyt Smerek. Tak naprawdę ów szlak jest wyjątkowy bo pozwala zobaczyć Bieszczady w całej swoje krasie, odwiedzić niższe szczyty od Tarnicy. Możemy po drodze odwiedzić choćby taką miejscowość jak Cisna, a w niej kultowy już bar Siekierezada.

Bieszczadzkie zachody słońca...

Zatem kiedy zaczną się pojawiać się pierwsze plany wyjazdu w góry, to zamiast po raz kolejny jechać do pełnego komercji Zakopanego postawić na coś całkiem innego, wybrać kontakt z prawdziwą naturą, wybrać Bieszczady ze swoimi przepięknymi krajobrazami.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.