Najlepsze darmowe atrakcje Krakowa

Czy podróżowanie zawsze musi wiązać się z koniecznością wydawania dużych sum pieniędzy na atrakcje? Zdecydowanie nie! Wycieczki po kraju mogą być tanie i obejmować jedynie koszty przejazdu, noclegu oraz jedzenia. Jak za darmo zwiedzić jedno z najpiękniejszych polskich miast – Kraków? Zobacz, w których miejscach możesz zobaczyć darmowe wystawy.

Aby w trakcie wizyty w Krakowie ograniczyć swoje wydatki do minimum, warto sprawdzić wcześniej, w których miejscach skorzystasz z darmowych atrakcji. W stolicy małopolski wiele muzeów organizuje dni otwarte, podczas których można za darmo zobaczyć główne, stałe wystawy. Zobacz listę darmowych atrakcji przygotowaną przez AccorHotels.

Darmowe zwiedzanie muzeów w niedziele

Bezpłatne zwiedzanie Krakowa zacznij w niedzielę. Tego dnia możesz wejść za darmo do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego. W godzinach od 10:00 do 16:00 będziesz mógł zwiedzić dwie galerie:

  • Galeria „Broń i Barwa w Polsce” – gdzie umieszczono ponad 2 tys. wojskowych eksponatów od czasów średniowiecza do II wojny światowej;
  • Galeria Rzemiosła Artystycznego – w której znajduje się prawie 4 tys. instrumentów muzycznych, mebli, judaików, ubrań, ceramiki i szkła z różnych epok.

Tego samego dnia jest również otwarta Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Można w niej zobaczyć dzieła Bacciarallego, Michałowskiego, Siemiradzkiego i Wyspiańskiego.

Darmowe zwiedzanie muzeów w poniedziałki

Na początku tygodnia, już od godziny 9:30 możesz odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu. Po pobraniu wejściówki w kasie masz okazję zobaczyć Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, w tym Salę Turniejową, Salę Poselską, Salę pod Planetami, oraz Prywatne Apartamenty Królewskie. Zwróć uwagę na klasycystyczną i bogato zdobioną Salę Kolumnową, w  której w XVI wieku przechowywano srebra stołowe.

W poniedziałek darmowy bilet otrzymasz również w Fabryce Schindlera, przynależącej do Muzeum Historycznego. Dzięki darmowej wejściówce poznasz losy żydowskich mieszkańców Krakowa w trakcie II wojny światowej.

Darmowe zwiedzanie muzeów we wtorki

Drugiego dnia tygodnia, w godzinach od 10:00 do 16:00 wejdziesz do Podziemi Rynku, gdzie odtworzono średniowieczne uliczki Krakowa. Spacerując między alejkami, zobaczysz, jak wyglądał krakowski Rynek w czasach Mikołaja Kopernika.

Tego samego dnia odwiedź również MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej. Do godziny 18:00 odbierzesz darmową wejściówkę na interaktywną instalację Krystiana Lupy „Live Factory 2: Warhol by Lupa”. Inspiracją do stworzenia tego projektu była scenografia spektaklu Krystiana Lupy „Factory 2”.

Darmowe oglądanie atrakcji przez cały tydzień

Poza muzeami, które raz w tygodniu są otwarte dla każdego, w Krakowie jest wiele miejsc, do których w ogóle nie potrzebujesz żadnych biletów. Jednym z nich jest Wzgórze Wawelskie. Na Wawel możesz wejść już od godziny 6:00 rano aż do zapadnięcia zmroku. Z jego szczytu zobaczysz położony w dole Kraków i płynącą u stóp wzgórza Wisłę, a przy dobrej przejrzystości powietrza uda Ci się dostrzec nawet… zarys Tatr! Wchodząc na teren przed Zamkiem, zajrzyj do Katedry – jej główna część również jest dostępna za darmo. Na sam koniec spaceru stań oko w oko ze smokiem wawelskim. Uwaga, czasem potrafi zionąć ogniem!

Chcesz zwiedzić jeszcze więcej? W takim razie zajrzyj do Muzeum Bursztynu położonego przy ulicy św. Jana 2. Wejście na teren obiektu jest cały czas bezpłatne, dzięki czemu możesz w każdej chwili zobaczyć piękne bursztynowe skarby, takie jak Skrzydlaty Koń, bursztynowa wersja „Damy z Łasiczką” oraz kopia naszyjnika księżnej Sybilli.

Noclegi w Krakowie – jak znaleźć dobry hotel?

Teraz, kiedy wiesz już, które miejsca możesz odwiedzić za darmo, warto poznać znajdujące się w mieście hotele. Kraków oferuje bowiem bardzo dużo obiektów noclegowych w różnych cenach za dobę. Jeśli zależy Ci na szybkim i wygodnym zwiedzaniu, warto wybrać nocleg blisko centrum miasta np. ibis Kraków Stare Miasto. Miejsce to jest położone zaledwie 450 m od Dworca Głównego, dzięki czemu ze stacji do hotelu dostaniesz się nawet pieszo. Ibis znajduje się kilometr od Barbakanu i wejścia na Stare Miasto, co pozwala Ci w zaledwie 15 minut znaleźć się w samym centrum stolicy Małopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.