Podróż szlakiem Indian.

Nadszedł czas letnich wyjazdów. Część z nas z pewnością wybierze pewne i sprawdzone destynacje w kraju. Z kolei ci, którym marzą się dalekie wyprawy, odważą się być może na dalsze kierunki. Wciąż nieodkrytym i fascynującym nas miejscem wydaje się być USA. To wielki i niezbadany obszar, który niejednym może nas zaskoczyć.

Przeżyj wakacyjną przygodę!

Jeśli już zdecydujemy się na wyprawę gdzieś dalej, na przykład do Stanów Zjednoczonych, musimy wybrać jakiś region, na którym się skupimy. Nie sposób bowiem zwiedzić tego ogromnego kraju podczas jednych wakacji. Dobrym pomysłem wydaje się być wybór na początek jednego stanu. Będzie to i tak sporym wyzwaniem, ale na pewno łatwiejszym do osiągnięcia. Na początek można wybrać stan Colorado. Jest to miejsce niezwykłe, znane kiedyś jako szlak Indian. Pierwsze ich ślady datuje się na około 12 000 lat przed naszą erą! Później ziemie te należały długo do Hiszpanów, by w połowie XIX wieku przejść już na stałe w ręce Amerykanów. Colorado to stan wyżynno-górzysty. Odnajdą w nim ukojenie wszyscy ci, którzy szukają spokoju i ciszy leśnej głuszy, a także pięknych zakątków przyrody. W tym stanie znajduje się wiele parków narodowych i szlaków historycznych, które warto wybrać, jeśli zależy nam na poznaniu tamtejszej historii i dziejów rdzennych mieszkańców Indian. To również świetne miejsce dla fanów narciarstwa. Walutą obowiązującą jest oczywiście dolar, dzięki czemu przygotowanie do wyprawy nie powinno stanowić ogromnego wyzwania. Mimo dzikości i nieprzebytych obszarów, stan Colorado należy do jednego z lepiej rozwiniętych gospodarczo i przemysłowo w USA.

Przygoda już czeka na Ciebie tuż za rogiem!

Podróż do USA może być naprawdę ekscytującym przeżyciem. Warto wcześniej poczytać o stanie Colorado, do którego chcemy się wybrać. Dobrym pomysłem może być również skompletowanie sprzętów już na miejscu, takich jak akcesoria do wspinaczki górskiej, czy odpowiednie buty i mapy, bez których nie powinniśmy ruszać się z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.