Tunezja – Najpiękniejsze kurorty

Ten afrykański kraj fascynuje swym pięknem oraz różnorodnością, a jego kurorty zaczynają odgrywać coraz większą rolę w światowej turystyce. Tunezja ma się czym pochwalić, a miejsc na idealne wczasy jest tu sporo. Który kurort warto wybrać na swój wymarzony urlop? Poniżej prezentujemy mały przegląd najmodniejszych kurortów w Tunezji, w których można liczyć na dobrą zabawę i atrakcyjne warunki pobytu.

Dżerba – Wyspiarski kurort

Fort_Djerba_Tunisia
Fort na Dżerbie By Cezary p (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0], via Wikimedia Commons

Ta niewielka wyspa sama w sobie stanowi ważny ośrodek turystyczny, a znajdujące się na jej obszarze miejscowości są nastawione przede wszystkim na obsługę ruchu turystycznego. To wyjątkowe miejsce, kuszące bujną roślinnością i atrakcyjnymi plażami, w którym każdy może wypocząć zgodnie ze swymi preferencjami. Plażowanie oraz morskie kąpiele to tylko jedna z możliwości. Dżerba to wyspa, którą już dawno pokochali miłośnicy jazdy na rowerze. Nie brak tu ciekawych tras, dzięki którym można poznać wszystkie atrakcje turystyczne tego miejsca.

Hammamet – Perełka wśród tunezyjskich kurortów

Ten ważny ośrodek wypoczynkowy kusi pięknymi plażami i bujną roślinnością. Znajduje się na terenie półwyspu Cap Bon, w malowniczej zatoce. To ośrodek pełen pól golfowych oraz komfortowo wyposażonych hoteli. Nie brak tu jednak i ciekawych zabytków, wśród których na wyjątkową uwagę zasługuje hiszpańska twierdza.

Sousse – Z wizytą w dawnym porcie Fenicjan

Sousse - starówka
Sousse – starówka fot. wikimedia.org

Dawniej był to jeden z wielu fenickich portów. Dziś Sousse jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Tunezji. Pełni jednak nie tylko rolę modnego kurortu, ale i ośrodku przemysłowego. W dalszym ciągu ważną rolę odgrywa tutejszy port, do którego przybijają okręty z różnych części świata. Świadczy to najlepiej o tym, jak ważnym punktem handlowym jest Sousse. To jednocześnie jedno z najważniejszych i największych miast, którymi może się pochwalić współczesna Tunezja.

Sousse to nie tylko modny kurort, ale i miasto pełne wyjątkowych zabytków. Szczególnie ciekawe atrakcje turystyczne czekają tu na miłośników zabytkowych budowli. Cenną perełką średniowiecznej architektury jest tutejszy klasztor z IX stulecia, mający wszelkie cechy budowli warownej. Z zabytków sakralnych wyróżnia się Wielki Meczet. Koniecznie trzeba udać się na spacer na stare miasto oraz przyjrzeć się z bliska dobrze zachowanym murom obronnym. Dla miłośników historii dużą atrakcją będzie bez wątpienia wizyta w tutejszym muzeum archeologicznym, w którego zbiorach znajduje się m. in. wyjątkowa kolekcja mozaik – pamiątek po okresie rzymskim.

W pobliżu Sousse

W niewielkiej odległości od Sousse znajduje się kolejny ciekawy kurort. To Monatir, nazwany tak od chrześcijańskiego klasztoru. Dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków wypoczynkowych, a jego piękne plaże i doskonałe zagospodarowanie turystyczne uczyniły zeń jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części świata.

Wypoczynek w „świętym mieście”

Mianem „świętego miasta” określana jest Mahdia, na terenie której czekają na gości liczne atrakcje turystyczne. Nowa dzielnica o typowo wypoczynkowym charakterze sąsiaduje tu z pięknym starym miastem. Kuszą także tutejsze plaże oraz miejscowy port rybacki. To miejsce, w którym nudzić się nie można, a ciekawą formę rozrywki możne tu znaleźć każdy turysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.