Wakacje w Meksyku – atrakcje stolicy

Stolicą Meksyku jest miasto o tej samej nazwie, które przesiąknięte jest krążącymi o nim legendami, historiami i o każdej porze roku potrafi zaskoczyć. Metropolia ta tętni życiem, kolorami, zapachami i możliwościami niespotykanymi nigdzie indziej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bez względu na to, czy jest miłośnikiem zwiedzania, poznawania kultury, czy po prostu pragnie się wspaniale bawić na wymarzonych wakacjach.

Kilka istotnych informacji, o których warto wiedzieć zanim przygoda się zacznie

Miasto Meksyk jest naprawdę ogromne, mieszka tutaj bowiem aż 20 milionów osób. Ulokowane jest ono na wysokości 2400 metrów n.p.m. przez co stolica ta znajduje się w czołówce najwyżej położonych metropolii na świecie. Bogactwo miesza się tutaj z biedą, a slumsy z dzielnicami pełnymi luksusu i przepychu.

Jadąc do Meksyku warto zachować odpowiednie środki ostrożności, bowiem przez wzgląd na to, że najbiedniejsi mieszkają tuż obok finansowych elit przestępczość jest tu dość wysoka. Nie trzeba się tego jednak zbytnio obawiać, jeśli zadba się o swoje bezpieczeństwo tak, jak robi się to na co dzień.

Co zobaczyć w Meksyku, czyli miejsca, które pozostaną w pamięci na długo

Wiele perełek Meksyku znajduje się w samym jego centrum. Tutaj czeka chociażby największy plac w mieście czyli Zocalo. Zwiedzając go warto wstąpić do Wielkiej Świątyni Azteków, wspaniałej katedry oraz Pałacu Narodowego. Każde z tych miejsc zachwyca czymś innym ukazując jednocześnie kolejne elementy niezwykłej historii Meksyku.

W obrębie placu można odnaleźć także takie skarby jak kościół La Santisma czy też Templo de Sante domingo, który to pochodzi z XVIII wieku. Każdy z tych obiektów zachwyca czymś innym, jednakże łączy je jedno – są niezwykle interesujące i pełne opowieści.

Stolica Meksyku to również muzea. Jest ich tutaj naprawdę sporo. Warto przede wszystkim odwiedzić Narodowe Muzeum Antropologii, które pozwoli bliżej poznać historię Ameryki Środkowej oraz Muzeum Miasta Meksyk, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej o samej stolicy.

Wakacje w Meksyku >www.meksyk.com.pl< to wspaniała okazja, by poznać niezwykle barwny świat pełen miejsc i obiektów, które pozostaną w pamięci na zawsze. By naprawdę móc poczuć atmosferę stolicy i poznać jej wspaniałości warto zarezerwować sobie na to choć parę dni. Liczne świątynie, muzea, restauracje pełne pyszności – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.