Wyspy Kanaryjskie – wakacje dla każdego

Wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich kojarzy się z synonimem pewnego luksusu. Nie bez powodu. Wyspy Kanaryjskie oferują bowiem turystom iście rajskie warunki. Jednak wcale nie oznacza to, że znajdują się one poza zasięgiem przeciętnego turysty. Kiedy zapoznamy się z ofertą wczasów na stronie iberotour.pl przekonamy się, że marzenie o wypoczynku na osławionych Kanarach jest realne i możliwe do spełnienia.

Archipelag Wysp Kanaryjskich leży na Oceanie Atlantyckim i pomimo tego, że przynależy do europejskiej Hiszpanii, to niedaleko mu również do Afryki, od której dzieli go zaledwie kilkaset kilometrów. W skład archipelagu wchodzą następujące wyspy: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro. Wyspy Kanaryjskie przyciągają turystów nieskazitelną przyrodą, sprzyjającym klimatem, bogatą infrastrukturą turystyczną, ciekawymi zabytkami oraz różnorodnością. Niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie bez przyczyny miejsce to jest odwiedzane przez blisko 11mln osób rocznie.

Dla każdego coś dobrego…

Takie, a nie inne położenie tego terenu wpływa na wspomniane bogactwo i różnorodność Wysp Kanaryjskich. Niemal każdy turysta bez względu na swoje osobiste upodobnia i preferencje znajdzie tu coś godnego uwagi. Ten, kto szuka słońca, błogiego wypoczynku na piaszczystej plaży i kąpieli morskich powinien postawić na Fuerteventurę. Z kolei miłośnicy nieco bardziej aktywnego wypoczynku, lubiący spędzać czas od rana do nocy nie tylko na plażach (ogólnych i dla nudystów), ale też w klubach i dyskotekach powinni zdecydować się na Gran Canarię. Amatorzy wędrówek, przygód i dziewiczej przyrody koniecznie muszą odwiedzić Teneryfę, słynącą z najwyższego szczytu w całej Hiszpanii (Teide), najbardziej okazałej przyrody (tu można między innymi spotkać najstarszą dracenę na wyspie) i … wybornego wina. Lanzarote to idealna kraina dla entuzjastów majestatycznych wulkanów i miłośników sztuki nowoczesnej. Co ciekawe na tym zdawałoby się wypełnionym po brzegi przez turystów archipelagu, swoją oazę spokoju i wypoczynku znajdą również osoby, ceniące sobie spokój i samotność. Wystarczy, że wybiorą się na nieco mniej odwiedzaną przez gości wyspę El Hierro.

Kiedy planujemy wakacje na Wyspach Kanarysjkich warto zapoznać się z ofertą poszczególnych wysp, tak aby sprawdzić, który region jest szczególnie bliski naszemu sercu i w pełni wpisuje się w nasz plan udanego wypoczynku.

Sprzyjający klimat

Na Kanarach panuje ciepły, ale przyjazny klimat. Nie musimy obawiać się dokuczliwych upałów, ale też nie grozi nam niepogoda. Latem temperatura oscyluje w ramach 26-28°C. Na Wyspach nawet zimą temperatura powietrza przekracza 20°C. Klimat tego miejsca bardzo często jest określany jako wieczna wiosna. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo niewielkimi wahaniami temperatur, mieszczącymi się w granicach 6-8 stopni w skali roku.

Niepowtarzalny krajobraz

Wyspy Kanaryjskie mogą się poszczycić nie tylko przyjaznym klimatem, dostępem do morza i piaszczystymi plażami, ale też niepowtarzalnym ukształtowaniem terenu i malowniczym krajobrazem. Potwierdzeniem tego jest fakt, że na terenie archipelagu znajduje się 4 z siedmiu hiszpańskich parków narodowych, kratery wulkaniczne (w tym największy na świecie Caldera del Tarburiebte na La Palmie) oraz najwyższy szczyt w całej Hiszpani – Teide na Teneryfie, wznoszący się na wysokość 3718 m n.p.m.

Wyspy szczęśliwe, przyjazne i otwarte

Wyspy Kanaryjskie były znane już w czasach zamierzchłej starożytności i chociaż nie ominęły ich trudne doświadczenia (wojny, najazdy piratów, wybuchy wulkanów i susze) to uważane są za wyspy szczęśliwe. Rdzenna ludność wysp stanowi 1,6mln. Ludzie ci posługują się językiem hiszpańskim, jednak podczas pobytu na Wyspach bez trudu porozumiemy się również w języku angielskim czy niemieckim. Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich są otwarci i bardzo przyjaźnie nastawieni. Na każdym kroku spotkamy się tu z życzliwością i gościnnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.