Z hotelu w Krakowie na trasy rowerowe

Kraków to nie tylko Rynek Główny, Wawel, Kazimierz i kilka innych znanych powszechnie atrakcji turystycznych. Warto poznać to piękne miasto z innej strony. I tu niespodzianka… na rowerze.

Jedni i drudzy mają w Krakowie ułatwiony dostęp do rowerów. Oczywiście, można przywieźć swój rower, na strzeżonych parkingach hoteli Kraków można je spokojnie zostawić na noc czy na czas odpoczynku od przejażdżek. Jednakże polecamy skorzystanie z automatycznych wypożyczalni rowerów miejskich, których punkty znajdują się w kilkunastu miejscach.

Dla turystów rowerowych przygotowano wiele ścieżek rowerowych. Do najpopularniejszych należy trasa Bulwary Wiślane, którą można dojechać do Starego Miasta, Na Kazimierz, Stare Podgórze, Dąbie i do Parku Lotników Polskich. Warto też pokusić się na dojazd do Nowej Huty, choć ścieżkę rowerową nieraz trzeba zastąpić zwykłych chodnikiem. Nowa Huta – sztandarowe blokowisko lat sześćdziesiątych to żywy skansen architektury z tamtych czasów, który zwabia turystów zwłaszcza z Zachodu, ciekawych klimatów „komuny”.

Godna polecenia jest ścieżka rowerowa na trasie: Salwator – Kopiec Kościuszki –  Las Wolski (z atrakcją przyrodniczą – Panieńskimi Skałkami)– Fort Skała, gdzie można  wstąpić do obserwatorium astronomicznego UJ, – Kryspin. Trasa powrotna wiedzie przez Zakamycze, Chełm i Wolę Gustowską.

Dla bardziej wytrzymałych i wytrawnych rowerzystów przygotowano dłuższą, bo kilkudziesięciokilometrową trasę: Szlak Twierdzy Kraków.

Bez względu na cel przyjazdu trzeba mieć zarezerwowany nocleg. Warto tu się zadać na ofertę Accorhotels, która dba o interesy turystów, zabezpieczając noclegi w hotelach. Hotele w Krakowie, głównie usytuowane w centrum grodu, obliczone są na każdą kieszeń. Turystom rowerowym na pewno przypadnie do gustu hotel klasy budget, a dla osób bardziej wymagających – hotele czterogwiazdkowe. Klimatyzowane pokoje, wygodne łazienki, smaczna i zdrowa kuchnia pozwolą na relaks i regenerację sił do pokonania kolejnej trasy następnego dnia.

Najszybsza rezerwacja hoteli w Krakowie online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.