Zobaczyć piramidy podczas wakacji w Egipcie

Coraz więcej polskich turystów decyduje się na kilka dni odpoczynku nad Morzem Czerwonym. Ich wybór pada najczęściej na Egipt. Choć opinie o tym państwie są podzielone, brakuje osób, które po powrocie do kraju żałują swojej decyzji. Wakacje na północnym-wschodzie Afryki zazwyczaj okazują się niezapomnianymi na wiele lat. A wszystko to poprzez atrakcje, jakie oferuje turystom państwo ze stolicą w Kairze.

Dla Polaków najciekawszym magnesem jest w głównej mierze słoneczna pogoda. Największe amplitudy powietrza w Egipcie panują w lutym i marcu. Polacy wykorzystując ferie zimowe, udają się nad Morze Czerwone. Palące słońce to jedyna okazja do złapania naturalnej opalenizny. Chociaż przyzwyczajenie się do suchego klimatu czasami wymaga od nas kilku dni.

Piramidy – to z nimi kojarzymy Egipt

Klasyczny widok na Piramidy

Poza słoneczną pogodą jedną z atrakcji, które kojarzą się nam z Egiptem są piramidy. Te budowle w kształcie ostrosłupa pomimo tego, że powstawały w starożytności, mają się dobrze. Zwiedzanie piramid i poznawanie historii ludzi, dla których takowe grobowce budowano, to żywa lekcja dla pasjonatów tamtych czasów. Co więcej, nie tylko piramidy robią ogromne wrażanie na turystach robią posągi faraonów, przy których można wykonać sobie pamiątkowe fotografie.

A może Egipt aktywnie?

Zwolennicy aktywnego spędzania czasu również znajdą coś dla siebie. W przypadku takich podróżujących świetnie sprawdzają się wyjazdy na nurkowanie. Ta rozrywka możliwa jest też dla osób, które pod wodą będą pierwszy raz. Świetnie sprawdza się tutaj schodzenie pod wodę z ciągłą asystą instruktora. Dzięki temu nie należy posiadać jakichkolwiek szkoleń, a i tak możemy delektować się pięknymi widokami rafy koralowej. Dodatkowo każde zejście pod wodę można sfilmować i przygotować relację zdjęciową. Taką pamiątką będzie można pochwalić się po powrocie znajomym. Aby poczuć większą adrenalinę, warto udać się na pustynię, gdzie Egipcjanie organizują szybkie przejażdżki na dużych quadach.

Nurkowanie to także godna uwagi atrakcja Egiptu

Wycieczka na pustynię

Nie mówiąc już o szybkiej jeździe, przeżycia wewnętrzne daje nam również ogrom obszaru samej pustyni. Na domiar tego na terytorium pustyni można wybrać się z przewodnikiem. Wówczas turyści zlokalizowani w terenowym samochodzie mogą udać się w miejsca, gdzie zobaczą dzikie zwierzęta, które ten teren zamieszkują. Ludzie z licencją myśliwego mają możliwość wzięcia udziału w specjalnym polowaniu. Jednakże takie łowy poprzedzone muszą być kilkugodzinnym szkoleniem, głównie z zakresu bezpieczeństwa. Dzikie pustynne zwierzęta są bardzo groźne, należy więc stosować się do każdego polecenia wydawanego przez szefa polowania.

A może wręcz przeciwnie – leniwie

W wolnym czasie można leżakować przed hotelowym basenem i korzystać ze słońca i zachwycać się pięknymi widokami. Egipskie hotele oferują turystom kompleksową opiekę. Serwowane tam jedzenie jest smaczne. Wydawać by się mogło, że używanie tak wielu rozrywek łączy się z poniesieniem ogromnych kosztów. Nic bardziej mylnego. Sezon turystyczny nad Nilem jest krótki, wobec tego proponowane ceny są niskie. Na takie wczasy pozwolić sobie może (pod względem funduszy) większość pracujących Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.