Beskid Sądecki i jego atrakcje

To idealne miejsce dla tych, którzy kochają piesze wycieczki oraz malownicze, górskie pejzaże. Jest też Beskid Sądecki znany z pięknych miasteczek oraz wiosek, w których zachowały się bezcenne zabytki dawnej architektury. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w górach, poznając jednocześnie niezwykłą historię regionu oraz jego zabytki. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Jezioro ŻywieckieBeskid Sądecki to idealne miejsce dla piechurów. Czekają tu na nich dwa atrakcyjne pasma górskie: pasmo Radziejowej oraz bardziej znane pasmo Jaworzyny. Rozdzielone malowniczą doliną Popradu kusza nie tylko pięknymi krajobrazami i bogatą przyrodą, ale również gęstą siecią szlaków turystycznych. Sama dolina Popradu to wiele atrakcji dla miłośników historii oraz architektury. Nad tą górską rzeką rozłożyły się tak malownicze miejscowości, jak Stary i Nowy Sącz, Rytro, Piwniczna oraz Muszyna. Wiele z nich może się pochwalić historyczną zabudową oraz statutem uzdrowiska. Wody mineralne na tym terenie spotkać można w wielu miejscach. Aby skorzystać z największej pijalni wód koniecznie trzeba zajrzeć do najbardziej popularnego uzdrowiska w tym rejonie – do Krynicy, znanej również z zabytkowych, drewnianych pensjonatów. W wielu z nich można do dziś zamówić noclegi, wczuwając się tym samym w wyjątkową atmosferę górskiego zdroju.

Beskid Sądecki może również pochwalić się wyjątkową grupą zabytków. Są to drewniane cerkwie, służące przed II wojną światową ludności łemkowskiej. Wiele z nich można ujrzeć w pobliżu Krynicy oraz Muszyny, a ich poznanie ułatwia Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.