Val di Sole, czyli słoneczne dni spędzone na nartach

Zimowe sporty można uprawiać w wielu miejscach. Val di Sole, czyli Dolina Słońca, jest jednym z nich. Wśród innych wyróżnia się infrastrukturą i słonecznymi dniami. To kierunek podróży, który można obrać nawet… latem!

Włochy to jeden z krajów najchętniej odwiedzanych przez turystów. Romantyczna Wenecja, bajeczna Florencja czy będąca kolebką nauki Padwa – to najczęściej wymieniane miasta, które co roku przyciągają tłumy. Ale Włochy to nie tylko kręte i malownicze uliczki, słońce i piaszczyste plaże. Turyści spragnieni białego szaleństwa nie powinni narzekać, o ile wybiorą się do jednego z kurortów narciarskich. Narty w Val di Sole to przygoda, której nie sposób się oprzeć.

Tam, gdzie dni są pełne słońca

Czym wyróżnia się Val di Sole? To jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich, bo ponad 80% dni to dni słoneczne. W połączeniu z faktem, że śnieg utrzymuje się przez większą część roku, sprawia to, że turyści mogą uprawiać narciarstwo niezależnie od pory roku. Zarówno latem, jak i zimą panują odpowiednie warunki do tego, by szlifować umiejętności na stoku.

Popularność kurortu Val di Sole jest ściśle związana z dobrą infrastrukturą i zapleczem, z którego mogą czerpać turyści. W rejonie znajduje się też wiele miasteczek, np. Marilleva, Folgarida czy Passo Tonale, które oferują rozrywkę i relaks po zakończeniu przygody na jednym z narciarskich stoków.

250 km tras dla każdego

Turyści, którzy wybiorą się na narty do Val di Sole, nie będą mogli narzekać – czeka na nich ponad 250 km tras o różnym stopniu trudności. Znajdzie się coś dla tych, którzy próbują opanować sztukę jazdy na nartach, a także dla doświadczonych narciarzy, chcących się zmierzyć z trudnymi warunkami. Trzeba też pamiętać, że to właśnie na tych trasach odbywały się m.in. zawody Pucharu Świata w narciarstwie. Jeżeli dodać do tego ponad 115 wyciągów narciarskich i możliwość skorzystania z pomocy instruktorów, dojdziemy do wniosku, że urlop na nartach w Val di Sole musi być udany.

Poszczególne trasy zlokalizowane w Dolinie Słońca wyróżniają się również tym, że są ze sobą dobrze skomunikowane. Turyści mogą skorzystać m.in. ze skibusów. Rozwiązanie to zapewnia możliwość szybkiego przemieszczania się i tym samym eksplorowania kolejnych tras, które – ku zaskoczeniu części turystów – nawet w sezonie nie są zatłoczone.

Odpoczynek po białym szaleństwie

Urlop to czas nie tylko odkrywania piękna natury czy zmierzania się z nią, lecz także wypoczynku. Po całym dniu na trasie warto się zrelaksować w jednym z lokali. Z myślą o turystach odwiedzających Dolinę Słońca stworzono szeroką bazę wypoczynkową. Wieczorami dyskoteki i restauracje zaczynają tętnić życiem. Spróbować można pysznej kuchni włoskiej, wypić filiżankę aromatycznej kawy czy skosztować aromatycznego wina.

Kurorty stworzone z myślą o wypoczynku turystów najczęściej nie są tanie. Val di Sole cieszy się popularnością wśród miłośników białego szaleństwa również z uwagi na atrakcyjne, przystępne ceny. Wypoczynek w tym regionie jest tańszy niż w innych europejskich kurortach. To kolejny powód, dla którego Dolinę Słońca warto umieścić na mapie swoich wojaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.