Zillertal Arena – raj dla narciarzy, w którym nie ma czasu na nudę

Zillertal Arena to największy ośrodek narciarski w całej dolinie Zillertal. Tutaj możemy podziwiać malownicze widoki zapierające dech w piersiach oraz skorzystać z bogatej oferty apres-ski. W trakcie narciarskiego sezonu jesteśmy pewni, że w tym miejscu nie zabraknie śniegu. Z nami sprawdzisz jakie atrakcje czekają na narciarzy w Zillertal Arena.

Planując wyjazd na narty do Austrii warto wcześniej dokładnie poznać region, w którym chcemy spędzić ferie zimowe. Dlatego tutaj chcemy przedstawić ten ośrodek od kuchni:

Trasy

W Zillertal Arena czeka na narciarzy 143 km nartostrad. Przy nich możemy skorzystać z ponad 50 kolejek i wyciągów górskich. Dzięki temu jest to największy ośrodek narciarski w całej dolinie rzeki Ziller.
Wśród 143 km tras, na doświadczonych narciarzy o bardzo dobrych umiejętnościach czeka aż w sumie 100 kilometrów tras czarnych i czerwonych. Dla początkujących narciarzy i tych ceniących spokojną jazdę przygotowano 43 kilometrów tras niebieskich. Ciekawostką jest tutaj możliwość skorzystania z 3 tras, na których mierzą nam czas zjazdu. Co ważne, dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano około 200 km tras.

Trasy łączą Zillertal Arenę z Gerlos, Zell Am Ziller, czy Königsleiten. W Arenie możemy skorzystać z darmowych Skubisów oraz ponad 50 różnych wyciągów i kolejek. Co ważne obsługa kolejek jest bardzo sprawna, podczas godziny może skorzystać z nich nawet 78 000 narciarzy.

Uwaga!
Dzień narciarski w Zillertal Arena kończy się o godzinie 16:30. W tym czasie pracownicy wchodzą na trasy i przygotowują je do następnego dnia. W tym czasie narciarze nie mogą już przebywać na stoku.

Odpoczynek i chwila oddechu

Odpocząć możemy aż w 34 barach i gospodach mieszczących się na trasach zjazdowych. Co ważne w dzisiejszych czasach, w niektórych miejscach możemy skorzystać z darmowego Internetu.

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Duża ilość świetnie przygotowanych tras i zróżnicowanie ich pod względem stopnia trudności sprawia, że w tym ośrodku bez względu na wiek i umiejętności, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie umiemy jeszcze jeździć na nartach to właśnie tutaj, możemy skorzystać 8 szkółek narciarskich oraz snowboardowych. Oprócz jazdy na nartach na całe rodziny czeka wiele innych, niezwykle ciekawych rozrywek.

Po nartach

Tutaj skorzystamy z torów saneczkowych w Hainzenberg, a w Krummbachtal pozjeżdżamy na saneczkach przy świetle księżyca. Oprócz tego możemy skorzystać z lodowisk, wziąć udział w wędrówkach z rakietami śnieżnymi, kuligu.
Po śnieżnych szaleństwach, możemy skorzystać również z różnych atrakcji. Wśród nich są dyskoteki, koncerty, masaży, salonów SPA. Innym bardzo ciekawym wydarzeniem jest również podziwianie gwiaździstego nieba w Planetarium w Königsleiten. Na aktywnych czekają też korty tenisowe, stadniny jak z westernu. A na ciekawych świata czeka zwiedzanie kopalni złota.
To tylko kilka ciekawych atrakcji, z których można skorzystać będąc w Zillertal Arenie.

O wszystkich dostępnych atrakcjach warto przekonać się osobiście korzystając z miejscowych rozrywek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.