Nurkujesz? Z pewnością powinieneś się ubezpieczyć

Najczęściej ferie kojarzą się z zimą, śniegiem, narciarstwem. Co jeśli nie jest się fanem zimy i sportów zimowych? Może by tak spróbować czegoś nowego? Wyjechać do ciepłych krajów i cieszyć się ciepłem oraz krystalicznie czystą wodą.

Nie koniecznie trzeba leniuchować na plaży. Można pokusić się o aktywne spędzanie czasu. Idealne wydaje się nurkowanie. Oczywiście najpierw trzeba ukończyć specjalne kursy, bowiem nurkowanie z aparatem powietrznym jest sportem wysokiego ryzyka. Kiedy już zasmakuje się tego sportu, nie poprzestanie się na jednym zejściu pod wodę. Niezwykle wciągające jest odkrywanie podwodnego świata, żyjących tam roślin oraz zwierząt. Niezwykle efektowne są rafy koralowe, groty, wraki statków.

nurkowaniePodstawową kwestią jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo w odpowiedni sposób. Nie chodzi tylko o odpowiednie przygotowanie kondycyjne, dobry sprzęt, ale również ubezpieczenie się. Idealnie do tego nadaje się ubezpieczenie nurkowe. Polisa dla osób nurkujących pozwala im na spokojnie schodzić pod wodę, nie martwiąc się ewentualnie powstałymi kosztami.

Najczęściej na nurkowanie wyjeżdża się do ciepłych krajów, czasem bardzo odległych, gdzie może nie działać Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ubezpieczenie nurkowe zagwarantuje, że w razie wypadku nie poniesie się kosztów leczenia za granicą, które jak wiadomo mogą być bardzo wysokie. Sam pobyt w szpitalu generuje często ogromne kwoty, nie mówiąc już o kosztach ewentualnych akcji ratowniczych.

Ubezpieczenie nurkowe powinno więc zawierać pokrycie kosztów leczenia oraz ratownictwa. Decydując się na ubezpieczenie można wybrać odpowiadający naszym oczekiwaniom pakiet, zawierający potrzebne według nas elementy. Mogą to być NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, niekiedy mylone z limitem głównym KL. Za granicą stanowi najczęściej dodatek do polisy. Pakiet może zawierać również ubezpieczenie OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ale również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w sporcie. Należy zwrócić uwagę, że OC w życiu prywatnym często wyłącza odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas uprawiania sportu.

Sprzęt do nurkowania jest bardzo drogi i warto go również ubezpieczyć. Dobrze jest także ubezpieczyć bagaże, które mogą ulec zniszczeniu, bądź mogą zostać skradzione. Kradzieże obecnie zdarzają się wszędzie i trudno się ich czasami ustrzec. Oczywiście należy zawsze mieć się na baczności i pilnować swojego sprzętu, ale dodatkowe ubezpieczenie zapewni spokój i zwrot kosztów w przypadku utraty sprzętu sportowego bądź bagażu.

Niedocenianym elementem jest pakiet Assistance. Nie wszyscy znają jego zalety, a warto o nich wspomnieć. Centrum alarmowe służy pomocą na temat wymaganych dokumentów na danym wyjeździe, zalecanych szczepieniach. Informuje o bazach noclegowych, możliwości wynajmu samochodu, czy nawet o pogodzie i panujących w danym miejscu warunkach klimatycznych. Również w przypadku kradzieży pomoże zastrzec karty w banku.

Bez względu na to na jaki pakiet ubezpieczenia się decyduje zawsze można dołączyć pokrycie kosztów wynikających z rezygnacji z podróży

Ubezpieczenie nurkowe można już w kilka chwil zamówić na stronie http://nrnf.pl/ .

W zależności od tego na jaką wersję ubezpieczenia się decydujemy, od tego uzależniony jest zarówno przedmiot jak i zakres ubezpieczenia. No Risk No Fun w taki sposób skonstruował gotowe pakiety, aby każdy mógł wybrać ten odpowiadający swoim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.