Wynajem apartamentów w Świnoujściu

Świnoujście – wakacyjna destynacja, której nie trzeba reklamować. Miasto położone na 3 wyspach, otoczone kolejnymi 44 małymi wyspami. Miasto uzdrowiskowe, eleganckie, pełne pięknych apartamentów i nowoczesnej architektury, tuż obok dzikiej natury o typowo nadmorskim charakterze.

Znalezienie noclegu w Śwuinoujściu nie powinno stanowić problemu. Miasto stale się rozrasta, a odpowiedzią na potrzeby turystów są świeże, piękne apartamentowce. Nocleg można zarezerwować tuż przy reprezentacyjnej promenadzie lub kilkaset metrów dalej – ponieważ spacer po Świnoujściu należy do zdecydowanie przyjemnych aktywności.

Świnoujście – apartament przy Zdrojowej

Świnoujście od prawie dwóch wieków posiada renomę uzdrowiska. Odkryte w tym miejscu źródła solanki bromkowo-jodkowo-sodkowej ściągają osoby pragnące poprawić swoją kondycję. Z tego względu jego architektura projektowana była z myślą o odprężeniu przyjezdnych. Ogromny Park Zdrojowy umila przechadzki w kierunku Promenady. W jego licznych alejkach, w cieniu drzew odpoczywają spacerowicze – przyjemny chłód tego miejsca zachęca do odpoczynku latem. Zwiedzając miasto zauważymy wiele zabytków architektury (np. uzdrowiskowe wille), Muzeum Rybołówstwa Morskiego, a także liczne pomniki przyrody, które są małą zapowiedzią tego, co możemy zobaczyć wyruszając w rejs z wyspy Karsibór.

Apartament nad morzem i… nad 44-ma wyspami

Ukształtowanie geologiczne miasta – bujnie zarośnięte, wyspiarskie okolice są doskonałym schronieniem dla różnych gatunków ptaków. Aby przekonać się, jak wyjątkowe przyrodniczo jest to miejsce warto wybrać się w mały rejs z wyspy Karsibór. Wynajęty katamaran przeprawi nas po Starej Świnie rozlanej wśród małych wysepek. Sunąc wśród szuwarów, z bliska będziemy mogli obserwować stanowiska lęgowe ptaków – w tym kormoranów. Rozścielające się przed nami liczne wyspy i okazałość przyrody pozwolą nam zrozumieć, dlaczego tereny te były tak kluczowe jeszcze w średniowieczu.

Świnoujście także poza sezonem – tanie apartamenty

Wśród licznych zalet Świnoujścia należy wymienić najszerszą plażę oraz najcieplejszą wodę na polskim wybrzeżu. Te zalety umilą nam pobyt nad morzem latem, ale będą stanowiły także przyjemny dodatek podczas chłodniejszych spacerów ku świnoujskiej, morskiej latarni poza sezonem. W tym okresie zachęcą nas tańsze opcje noclegowe oraz spokój, który pozwoli w ciszy zażywać solankowych kąpieli i inhalacji. Czynne całorocznie są także liczne szlaki rowerowe – taka aktywność będzie dopełnieniem prozdrowotnego wyjazdu nad morze.

Atrakcje, jakie oferuje nam Świnoujście nie wyczerpują się. Wspaniały nastrój tego miejsca oraz dzika natura ewoluują i zawsze mogą zaskoczyć nas czymś nowym. Jest do nadmorska miejscowość, do której zawsze warto wracać. Przekonaj się sam, zarezerwuj nocleg z portalem Sun and Snow.

One thought on “Wynajem apartamentów w Świnoujściu

  • 27/03/2018 o 10:31
    Permalink

    W Świnoujściu byłam na wycieczce w gimnazjum, bardzo piękne miejsce. Teraz już jako mężatka mająca dwoje dzieci myślę że w tym roku odwiedzimy i pokażemy to miejsce naszym małym pociechom. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.