Przewodnik po Warszawie

Lubicie odkrywać świat? A może lubicie odkrywać to, co jest najbliżej, czyli Polskę? Dziś proponujemy zwiedzanie Warszawy, a tym, którzy już ją odwiedzili, zakochać się w niej na nowo. Nie będzie to jednak typowy przewodnik po Warszawie! Zapraszamy na spacer w zupełnych ciemnościach, bliższe spotkanie z królem Janem II Sobieskim, przyjrzenie się bliżej Sejmowi oraz zjazd kolejką tyrolską na PGE Narodowym. Brzmi ciekawie? Zapraszamy z nami!

Niewidzialny przewodnik po Warszawie

Pierwszym miejscem, które nie tylko trzeba zobaczyć, a nawet trzeba przeżyć jest Niewidzialna Wystawa. Tutaj w rolę przewodników wcielą się osoby niewidome, które oprowadzają po swoim świecie. Na początku wejdziemy do zupełnie ciemnego pokoju, który służy do przystosowania naszego wzroku. Następnie nauczymy się poruszać w zupełnej ciemności, gdy nie widać nawet czubka własnego nosa. Nie jest to proste przy np. przy przechodzeniu przez ulicę, przy spacerach po lesie lub zwiedzaniu muzeów.

Cena biletu – 21 zł

Przewodnik po Warszawie Jana III

Po chwilach w ciemności przejdźmy do następnego miejsca, czyli do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pałac wzniesiony w 1681 roku przypominał zwykłą magnacką rezydencję.  Rozbudowywany do 1696 roku stał się przykładem pięknej barokowej architektury. Gdy przyjrzymy mu się bliżej, ujrzymy dwa oblicza króla Jana III Sobieskiego, które na stałe są w nim ukryte. Król-wojownik kryje się na zewnętrznych fasadach budynku, gdzie odnajdziemy ryciny przedstawiające: wyprawę na czambuły tatarskie, Bitwę pod Chocimiem, Bitwę pod Wiedniem
i Bitwę pod Parkanami. Natomiast wchodząc do pałacowych wnętrz, poznamy go jako osobę bardzo opiekuńczą i inteligentną. Zachęcamy do zapoznania się z „Listami do Marysieńki”, które nasz król pisał do swojej ukochanej Marii Kazimiery.

Ceny biletów:

  • normalny – 20 zł
  • ulgowy – 15 zł
  • „Muzeum za złotówkę” – 1 zł (przysługuje dzieciom od 7 do 16 roku życia)

Przewodnik po Wiejskiej

Wszyscy słyszeli o ulicy Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie. W każdym wieczornym wydaniu programu informacyjnego znajdziemy nagrania właśnie z tego miejsca. Teraz nadszedł czas na przejście kuluarami i obejrzenie z bliska miejsc znanych nam wyłącznie z telewizji. Najdogodniejszym terminem do zwiedzania Warszawy są dni, w których nie odbywają się posiedzenia Sejmu i Senatu, ponieważ będziemy mogli zobaczyć np. galerię Sali Posiedzeń Sejmu ( w dni obrad niemożliwe), hall główny, Salę Kolumnową i Korytarz Marszałkowski.

Ekstremalny przewodnik po Warszawie

Na zakończenie zapraszamy na ekstremalne podsumowanie naszej wycieczki na kolejce tyrolskiej na „ekstremalnym narodowym”. Trasa zjazdu wynosi około pół kilometra w odległości 50 metrów od ziemi, a prędkość, z którą będziemy się poruszali przekracza 60 km/h. Z atrakcji mogą skorzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, którzy chcą zobaczyć boisko z zupełnie innej perspektywy. Liny przymocowano w najwyższym punkcie trybun, a ich koniec znajduje się
w okolicy wewnętrznej promenady areny.

Ceny biletów:

  • normalny – 39 zł
  • ulgowy – 29 zł
  • tandemowy – 25 zł
  • grupowy – 25 zł

Więcej informacji na temat zwiedzania Warszawy z przewodnikiem znajdziemy pod adresem: http://warszawazwiedzanie.pl – jest to świetny przewodnik po Warszawie nie tylko zapalonych turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.