Atrakcje Czarnogóry

Tak chętnie odwiedzane przez turystów Bałkany mogą zaskoczyć licznymi atrakcjami i malowniczymi zakątkami. W gronie państw najchętniej odwiedzanych przez turystów znajduje się również Czarnogóra, która może pozytywnie zaskoczyć podróżnych. To kraj idealny na podróż dla miłośników pięknej przyrody, a tutejsze parki narodowe z pewnością zasługują na uwagę. Jakie atrakcje turystyczne przyciągają tu turystów? Które miejsca koniecznie trzeba odwiedzić, by odkryć piękno tego kraju?

Piękno bałkańskiej przyrody, czyli sekrety parków narodowych

Park Narodowy DurmitorCzarnogóra może zachwycić piękną przyrodą. Tu największą atrakcją dla turystów jest największe na całych Bałkanach jezioro. To Jezioro Szkoderskie, położone na pograniczu Albanii i Czarnogóry. To zbiornik o typowo krasowym charakterze, które zachwyca nie tylko swymi rozmiarami. Znane jest z licznych wysepek, na których ujrzeć można wiekowe klasztory. Największą ciekawostką są tu jednak pelikany, które wyjątkowo upodobały sobie ten właśnie zbiornik. Jest to o tyle istotne, że w Europie jest niewiele miejsc, w których można je podziwiać w naturalnym środowisku. Innym, wyjątkowo cennym obszarem na terenie Czarnogóry jest Biogradska Gora. Na terenie tutejszego parku narodowego można podziwiać zarówno bogatą szatę roślinną, jak i ciekawe jeziora polodowcowe. Ciekawe jeziora polodowcowe można również ujrzeć na terenie Gór Północnoalbańskich, ciągnących się wzdłuż granicy Albanii i Czarnogóry. Są one terenami idealnymi dla miłośników pieszych wędrówek. Ich wysokogórski charakter oraz polodowcowa rzeźba sprawiły, że stają się one coraz bardziej popularnym celem turystycznych wypraw. Dodatkową atrakcją są tu motyle oraz piękna roślinność.

Najwspanialsze miasto Czarnogóry. Budva i jej zabytki

BudvaCzarnogóra przyciąga turystów tak pięknym miastem, jakim jest Budva. To ważny punkt na trasie niemal każdej wycieczki przybywającej na Bałkany. Tutejsze stare miasto zachwyca swą architekturą, a sama Budva dzięki położeniu nad Adriatykiem, jest też ważną miejscowością wypoczynkową. Koniecznie trzeba odwiedzić tutejszą starówkę. Jest ona jedną z pamiątek po rządach Wenecjan w tej części Europy i do dziś zachwyca swym historycznym charakterem. W Budvie znajduje się również jeden z najstarszych kościołów Czarnogóry. To kościół św. Jana, który powstał w IX wieku. W jego wnętrzu można podziwiać ciekawą kolekcję ikon oraz obrazy, będące dziełami weneckich artystów. W mieście tym można znaleźć również ciekawą cerkiew z XIX wieku oraz wiele ciekawych kamieniczek. Wiele uroku mają również otaczające stare miasto dawne mury obronne, które przed wiekami pełniły tak ważną rolę dla mieszkańców miasta.

Wymienione w artykule atrakcje to tylko część najważniejszych atrakcji Czarnogóry. Jej piękno dostrzegło już niejedno biuro podróży, a wycieczki na jej teren są organizowane coraz chętniej. Sprzyja to poznawaniu tego pięknego kraju oraz odkrywaniu jego malowniczych zakątków. Bez wątpienia Czarnogóra jest jednym z tych państw, które warto odwiedzić w czasie swych wakacyjnych wypraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.