Pomysły na unikalny prezent z Krety w Grecji

Wyjazd na wakacje to nie tylko wypoczynek na plaży czy w hotelu, to także świetna okazja żeby zrobić zakupy i przywieźć do kraju coś, czego u nas nie kupimy. Jednym z państw w których możemy zrobić udane zakupy, jest Grecja i wyspa Krata, gdzie możemy kupić rzeczy nie tylko dla siebie, ale także takie, które możemy sprezentować naszym bliskim.

Jedziemy do Grecji

Grecja jest jednym z nielicznych państw w Europie, które warto odwiedzić nawet kilka razy – czemu? Chociażby dlatego, że jest bardzo zróżnicowana, inne warunki oraz atrakcje czekają nas w części kontynentalnej, a jeszcze inne na wyspach. Ponadto greckie wyspy są bardzo zróżnicowane i tak nie da się porównać np. Krety w Grecji (największej greckiej wyspy) z Zakynthos, Kos czy Rodos, które są opisane w portalu turystycznym Travelmaniacy.pl. Te i inne miejsca trzeba zobaczyć na własne oczy, żeby się przekonać o ich różnorodności oraz atrakcjach. Po części od miejsca, które wybierzemy na wakacje, będzie zależało to co możemy przywieźć do kraju – mamy tutaj na myśli oczywiście niektóre produkty regionalne, wytwarzane tylko w konkretnych miejscach.

Co warto kupić?

Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć kupno produktów spożywczych, typu alkohole, przyprawy oraz dodatki do dań, których nie kupimy w Polsce, a jeśli tak, to nie będą tak świeże.

Jeśli chodzi o alkohole, to bardzo dobrym pomysłem będzie kupno raki (taki odpowiednik chorwackiej rakiji), czyli wysokoprocentowego i dość mocnego trunku. Najlepsza raki wytwarzana jest przez lokalnych mieszkańców niewielkich miasteczek i taką polecamy. W sklepach oczywiście także możemy ją kupić, jednak będzie sporo droższa.

Panie z pewnością zainteresują się naturalnymi kosmetykami wytwarzanymi w naturalny sposób, których podstawą są oliwki, a dokładniej ekstrakt z oliwek. Najlepsze naszym zdaniem wyroby tego typu można kupić na Krecie. Przygotowując ten tekst, trafiliśmy w internecie bardzo ciekawy poradnik opisujący co warto kupić podczas wakacji w Grecji na stronie Travelmaniacy.pl który warto przeczytać przed wyjazdem na wakacje do tego pięknego kraju.

My ze swojej strony chcemy polecić także oliwę z oliwek, która jest swojego rodzaju obowiązkową pamiątką z wakacji w Helladzie. Jest ona podstawą wielu greckich dań, czego nie da się nie zauważyć stołując się czy to w hotelowej restauracji czy w jednej z licznych lokalnych tawern. Najlepszą z nich możemy kupić na wyspie Kos, gdzie znajdują się liczne plantacje oliwek. O tym, że jest to produkt bardzo wysokiej jakości świadczą liczby – Grecja jest jednym z czołowych państw eksportujących ten produkt.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent są z kolei liczne przepiękne rękodzieła. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim różnego rodzaju talerze, miseczki oraz inne naczynia wykonane z drewna oliwnego. Warto także zwrócić uwagi na ręcznie ozdabiane wyroby ceramiczne oraz haftowane obrusy.

Wszystkich zakupów najlepiej dokonywać w małych lokalnych sklepikach w małych miejscowościach, albo bezpośrednio od gospodarzy, którzy je wytwarzają. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie są to produkty „made in China”, ale prawdziwe i oryginalne greckie wyroby.

Oczywiście zanim zaczniemy kupować wszystkie produkty, zróbmy to z głową. Sprawdźmy wcześniej jakie są ceny w różnych miejscach, pomyślmy także, czy dany produkt przyda się nam w domu albo czy będzie udanym prezentem dla kogoś bliskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.