Riwiera Turecka i jej atrakcje

Moda na wczasy w Turcji trwa w najlepsze, a jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów jest Riwiera Turecka, znana również jako Turkusowe Wybrzeże. Tutejsze wybrzeża Morza Śródziemnego kuszą swym wyjątkowym urokiem, a na zadbanych plażach można świetnie wypocząć w promieniach gorącego słońca. To obszar idealny dla miłośników sportów wodnych oraz intensywnego zwiedzania. Najważniejszym kurortem jest w tym regionie Alanya – dawna wioska rybacka, będąca dziś najważniejszą na Riwierze Tureckiej miejscowością wypoczynkową. Liczne hotele i piękne plaże są głównymi czynnikami jej sukcesu. Można tu ujrzeć także średniowieczny zamek oraz zabytkowy port ze słynną Czerwoną Wieżą. Walorem tej miejscowości się również znajdujące się w jej pobliżu jaskinie, które można za drobną opłatą zwiedzić w bezpieczny sposób. W okolicy tej miejscowości znajduje się również ogromna atrakcja dla miłośników przyrody, czyli delfinarium.

Kemer na Riwierze TureckiejNajbardziej luksusowym kurortem Riwiery Tureckiej, idealnym miejscem na wczasy w Turcji dla ceniących sobie elegancję i komfort, jest Belek. Słynie z komfortowych (i drogich) hoteli oraz licznych pól golfowych. Kurortem idealnym dla miłośników sportów jest natomiast Kemer, znany jednocześnie z atrakcyjnej przyrodniczo okolicy. Spędzając wczasy w Turcji koniecznie też trzeba zajrzeć do miejscowości Side, która uznawana jest na jedną z najpiękniejszych na terenie Riwiery Tureckiej. Ze względy na zachowane tu ruiny antycznych świątyń Apolla i Ateny, jest ona chętnie odwiedzana nie tylko przez plażowiczów, ale i miłośników starożytności. Side znana jest również jako miejscowość, w której znajduje się najlepiej zachowany antyczny amfiteatr w całej Turcji.
Warto pamiętać, że Turcja jest krajem pełnym zaskakujących kontrastów i cennych zabytków. Mimo swego europejskiego charakteru jest to państwo islamskie, zatem ci, którzy planują spędzić wczasy w Turcji, muszą pamiętać o przestrzeganiu tutejszych norm obyczajowych.

zdjęcia: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.