Dojazd własnym autem na lotnisko Kraków – Balice

Z lotniska Kraków – Balice im. Jana Pawła II codziennie odlatuje wiele samolotów do miejscowości na całym świecie. Z tego też powodu każdego dnia na lotnisko przyjeżdża wiele osób chcących skorzystać z jego usług. Na port możemy dostać się autobusami, busami, autokarami, pociągami i taksówkami. Możemy też wybrać własne auto, ale czy to dobry pomysł?

Balicki port lotniczy położony jest około 11 kilometrów w kierunku zachodnim od centrum Krakowa. Jest on zlokalizowany w bezpośredniej bliskości autostrady A4 oraz wielu dróg wojewódzkich, co powoduje, że dojazd z różnych zakątków kraju jest bardzo łatwy, szybki i wygodny.

Możliwe drogi dojazdowe to:

  • ul. Armii Krajowej / ul. Conrada, Rondo Ofiar Katynia, ul. Radzikowskiego, ul. Pasternik, IV obwodnica (E77)
  • ul. Balicka (od ul. Armii Krajowej), ul. Krakowska, ul. Na Lotnisko
  • przez Wolę Justowską: ul Królowej Jadwigi, ul. Olszanicka, Kpt. Medweckiego
  • od strony Przegorzał: ul. Księcia Józefa, IV obwodnica (E77) lub przez miejscowość Kryspinów

Możemy też po prostu skorzystać z nawigacji GPS, która bez problemu powinna doprowadzić nas do lotniska Kraków – Balice. Gdzie jednak możemy wtedy zaparkować swoje auto?

Jeśli zależy nam na tym, aby samochód pozostawić na czas podróży, w takim przypadku możemy skorzystać z jednego z wielu parkingów dostępnych przy lotnisku. Jeśli potrzebny będzie nam blisko położony parking lotnisko Kraków posiada własne – możemy skorzystać z parkingu wielopoziomowego albo terenowego, które przeznaczone są do długoterminowych postojów.

Parkowanie przy lotnisku Kraków – Balice

Niestety, ceny są dość wysokie –  55 złotych lub 45 złotych za pierwszą dobę. Każda kolejna doba to cena 25 złotych oraz 15 złotych. Po 2 tygodniach koszt doby to 10 złotych i 5 złotych. Wyższe ceny dotyczą parkingu wielopoziomowego.

Gdy chcemy zaparkować taniej, warto wybrać prywatne parkingi zlokalizowane w pobliżu. Zwykle odległość od terminala to około 400-500 metrów, ale nie musimy iść do celu samodzielnie – najlepiej skorzystać z bezpłatnych transferów oferowanych przez parkingi. Ceny to zwykle od 6 do 10 złotych za jedną dobę, dlatego nietrudno podliczyć, że na takim parkingu zapłacimy znacznie mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.