Kilka możliwości na zwiedzenie Arktyki i Skandynawii

Wybierasz się na północ i szukasz ciekawego pomysłu na zwiedzanie? Oto kilka propozycji.
Trollfjord, Lofoten

Rejs arktyczny

Podróż statkiem jest nie tylko niezapomnianą przygodą, ale otwiera przed podróżnikiem zupełnie nowe możliwości. Morza północy zamieszkane są przez humbaki, orki, delfiny oraz wieloryby karłowate. Sam statek jest jednocześnie środkiem transportu i miejscem zamieszkania. Wreszcie, statek pozwala nam dotrzeć na tereny tak odległe, że nie sposób dojechać tam lądem. Daje to możliwość zobaczenia zwierząt nie zapuszczających się w miejsca zamieszkane przez ludzi, takich jak niedźwiedzie polarne czy morsy.

Podróż psim zaprzęgiem

Nie tylko dla miłośników zwierząt; wyjątkowa oferta polskiego tour operatora Polar Travel. pozwala każdemu spróbować swoich sił w byciu maszerem – przewodnikiem zaprzęgu ciągniętego przez psy. Już po krótkim instruktażu można wybrać się na kilkugodzinną wycieczkę po śniegu i lodzie z przerwami na zdjęcia i podziwianie widoków. Ten środek transportu pozwala turyście na poczucie prawdziwej więzi z naturą, wiatru we włosach i na dotarcie w naprawdę odludne okolice – oraz zobaczenie ich z bliska.

Wyprawa objazdowa minibusem

Nieco mniej ekscytująca dla amatorów mocnych wrażeń, ale zapewniająca niezrównane emocje miłośnikom kultury. Podróżowanie z pilotem perfekcyjnie obeznanym w historii i kulturze krajów nordyckich gwarantuje, że odwiedzimy wszystkie ciekawe punkty, nie tylko te opisane w przewodnikach. Jeśli chcesz zobaczyć Wodospad Siedmiu Sióstr, zjeść na targu rybnym w zabytkowym Bryggen kanapkę z wieloryba, czy spędzić noc w hotelu zbudowanym całkowicie z lodu, to znakomite rozwiązanie dla ciebie!

Wycieczka objazdowa połączona z trekkingiem

Jeżeli nie chcemy się ograniczać do chodzenia po muzeach i lubimy spędzać czas aktywnie, to najlepszy pomysł dla nas. Górzyste tereny Skandynawii idealnie nadają się do trekkingu, a połączenie jezior, lasów i fiordów pozostawia niezapomniane wspomnienia. Dla poszukujących unikatowych dozna, Polar Travel. ma w swojej ofercie wycieczki obejmujące trekking po lodowcu. Taka wyprawa wymaga sporej determinacji, ale z pewnością gwarantuje bajeczne widoki i dziką satysfakcję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.