Lepiej jeździć autobusem miejskim po swoim mieście, niż palcem po mapie obcego kontynentu

Podróże fascynują, kształcą, wyrabiają poglądy, uczą obiektywnie patrzeć na świat. Każda podróż coś wnosi do życia i nigdy nie ma dwóch takich samych podróży. Każdy człowiek spotkany podczas podróży jest jak książka w księgarni i każda rozmowa z nim jest jak przeczytanie fragmentu tej książki. Podróże to fascynujące historie i miejsca pełne tajemnic, których nie można w pełni odkryć. I dlatego każda podróż jest magiczna. Ta palcem po mapie również, ale czy nie lepiej jest naprawdę jeździć? Oto kilka pomysłów na ciekawe podróże i wycieczki bez dużego nakładu finansowego.

Jednym z rozwiązań jest kupno biletu całodobowego na wszystkie linie komunikacji miejskiej w swoim mieście. Kupujemy jeździmy i zwiedzamy. Dużym plusem takich podróży jest prawdopodobieństwo odkrycia rzeczy interesujących, niekoniecznie znanym nawet ludziom uchodzących za znawców regionu. Odkrycie ich to bycie pionierem w danej dziedzinie. Oprócz tego w autobusach i tramwajach codziennie wydarzają się setki historii. Jeśli zabierzesz ze sobą aparat fotograficzny masz szansę zarejestrować wydarzenie, do którego prawa intelektualne będziesz miał tylko Ty.

Podobne podróże można odbywać rowerem czy jakimkolwiek innym środkiem lokomocji. Ale zawsze, im mniej przedmiotów, o które trzeba się martwić, tym łatwiej o skupienie na ciekawym obiekcie czy wydarzeniu. Bardzo dobrym pomysłem jest również zrobienie prywatnej listy obiektów, które chcesz zwiedzić. Listy zabytków w przewodnikach są wartościowe, ale z pewnością nie zawierają wszystkiego. Dobrym pomysłem jest stworzenie własnego przewodnika. Np. „Przewodnik po najciekawszych formach drzew rosnących w Łodzi” albo „Szlakiem Graffiti”. Pomysłów na pewno nie zabraknie.

Jak szukać ciekawych pomysłów na wycieczkę? Najlepiej jest nie szukać. Dobrze jest wbić szpilkę w mapę miasta i już wiadomo gdzie się udać. Po drodze do celu jest jeszcze droga, która prawdopodobnie zaobfituje w niespodzianki. To niektóre z gotowych rozwiązań organizowania ciekawych podróży bez dużego nakładu finansowego. Oczywiście, że jest ich wiele więcej i nie tylko w okolicach miejsca zamieszkania. Podróż tanim kosztem można odbyć nawet dookoła Świata, ale żeby umieć cieszyć się podróżą wielką, trzeba również umieć cieszyć się tymi małymi.


Jako miniatury wpisu użyto zdjęcia http://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ASolaris_Urbino_12_-_MPK_Krak%C3%B3w.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.