Jak Polacy spędzają czas na zagranicznych wakacjach?

Stale zmieniają się mody dotyczące wielu aspektów życia. Co sezon ludzie na ulicach noszą nieco inne ubrania, modne stają się gadżety elektroniczne, dodatki do mieszkania, kuchnie i potrawy, a nawet sposoby spędzania wolnego czasu i wakacji. W niepamięć odchodzą długie dni spędzane przy basenie i grillu z morzem alkoholu i głośną muzyką.Coraz częściej Polacy decydują się spędzić swoje zagraniczne wakacje inaczej – tak, by połączyć ze sobą wspaniały wypoczynek i możliwość doświadczenia czegoś całkiem nowego. Popularność zyskują wakacyjne kursy różnych nietypowych sportów, przede wszystkim wodnych, intensywne wyprawy w celu poznania jakiegoś zakątka świata, podróże drogą morską zamiast lądowej… Oto przykładowe formy spędzania zagranicznych wakacji, które być może zainspirują cię na przyszły rok.

Kurs nurkowania i wyprawy nurkowe

Rosnącą popularnością cieszą się wakacyjne kursy nurkowania i wyprawy nurkowe, które odbywają się w najpiękniejszych rejonach świata. Błękitne, lazurowe morza, rafy koralowe, podwodne jaskinie i tajemniczy świat podmorskich głębin, który do tej pory był nieodkryty – to wszystko coraz częściej przyciąga Polaków i staje się ukochaną formą spędzania urlopów. Nawet nie zajmując się nurkowaniem codziennie i profesjonalnie, można w ciągu jednych wakacji pod opieką wykwalifikowanego instruktora pokonać swoje ograniczenia i odkryć świat widziany zupełnie inaczej, niż na lądzie. Nurkowanie łączy ze sobą wiele trendów wakacyjnych – to możliwość aktywnego spędzenia czasu i zrobienia czegoś, czego do tej pory nie miałeś okazji doświadczyć. Nurek posiada dostęp do tajemnic, które trudno byłoby odkryć, leżąc na leżaku. Warto połączyć je z podwodną fotografią. Twoje zdjęcia z urlopu będą oglądane tak chętnie, jak nigdy.

Intensywne zwiedzanie

Świat jest niesamowity miejscem pełnym obiektów wartych zobaczenia i odwiedzenia. Tylko od ciebie zależy, na co się zdecydujesz – zwiedzać można pozostałości po minionych pokoleniach ludzi lub niesamowite twory ukształtowane przed naturę. Jedna i druga opcja obiecuje wiele niezapomnianych wrażeń, możliwość wykonania wspaniałych fotografii, spotkania obcej kultury, innej przyrody, podróży w czasie. Popularnością cieszy się porzucanie siedzenia cały dzień przy hotelowym basenie lub na plaży na rzecz wycieczek z przewodnikiem lub samotnych eksploracji obcego kraju. Także biura podróży coraz częściej organizują wyjazdy właśnie pod kątem spędzania czasu na zwiedzaniu i oglądaniu lokalnych atrakcji. Często staje się to bardziej kuszącą perspektywą niż kolejne dwa tygodnie spędzone ciągle w tej samej lokalizacji. Spędzając urlop w ten sposób można wreszcie poczuć, że jest się w obcym kraju, otoczonym egzotyczną i inną kulturą – byłoby to trudne przez cały czas siedząc jedynie w strefie zorganizowanej dla turystów.

Rejsy wycieczkowe

Pływanie po Amazonce, Morze Śródziemne, Karaiby? Kilka państw w trakcie jednego urlopu, a wszędzie lokalna kuchnia, zabytki, atrakcje i zabawy? Brzmi jak wakacyjny zawrót głowy i skarbnica niezapomnianych wrażeń – to właśnie istota rejsów wycieczkowych. Luksusowe statki – hotele oferują wszystko czego można zapragnąć by spędzić wakacje wygodnie, a w ciągu dnia statek przybija do portów w kolejnych państwach, by zaprezentować uczestnikom wyprawy lokalne ciekawostki. Ten niesamowity sposób spędzania urlopu coraz częściej staje się dostępny dla przeciętnych turystów i nie jest już jedynie oznaką wielkiego luksusu i bogactwa. Warto choć raz w życiu sprezentować sobie taką podróż pełną nowych przeżyć, którą wspaniale będzie się wspominało w zapracowane, zimowe wieczory – w oczekiwaniu na kolejne wakacje i kolejne atrakcyjne wyprawy.

Warto spróbować czegoś innego

Nawet posiadając od lat ustalony, sprawdzony tryb wypoczynku warto czasem przełamać go, by spróbować czegoś całkiem innego. Nie mieści ci się w głowie, że mógłbyś spędzić wakacje na wyprawie nurkowej? Pomyśl o tym poważnie! Przekraczanie własnych granic i łamanie przyzwyczajeń w kwestii tak przyjemnej, jak wakacje i wczasy to źródło mnóstwa dobrych emocji. Boisz się, że nowy sposób na wakacje rozczaruje cię i sprawi, że będziesz żałować wyboru? Nie martw się, niemal na pewno tak się nie stanie. Nowe sposoby na wczasy to nowe historie do opowiadania w gronie przyjaciół i znajomych, nowe wspomnienia do przywoływania zimą nad kubkiem herbaty. Do starego, spokojnego sposobu na urlop zawsze można wrócić – a może twoją nową tradycją stanie się przeplatanie go co drugi rok z podróżą w ekscytujące i nieznane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.