Połączenia autobusowe z Warszawy – coraz więcej możliwości

Można powiedzieć, że podobnie jak z Rzymem, w Polsce wszystkie drogi prowadzą do Warszawy. Do Stolicy można dotrzeć pociągiem, samolotem oraz autobusem z wielu miejsc Polski. Jednak jak wygląda sprawa, kiedy próbuje się wyjechać z Warszawy?

Mimo że kolej dwoi się i troi z atrakcyjną dla pasażerów ofertą, to przecież nie jest w stanie zorganizować dojazdu, tam gdzie nie ma torowiska. Nie mówiąc już o tym, że w ciągu doby do danego miasta jest tylko kilka połączeń. Często też pociągi wyjeżdżające z Warszawy są bardzo zatłoczone więc komfort jazdy maleje z każdym kilometrem. W Polsce niestety transport lotniczy nie jest dobrze rozwinięty. Trzeba przyznać, że są to najdroższe ale równocześnie najszybsze połączenia. Okazuje się, że aby wyjechać z Warszawy najłatwiej skorzystać z połączenia autobusowego, których jest coraz więcej.

Z Warszawy na Warmię i Mazury

To region, do którego bardzo trudno się dostać inaczej, jak właśnie autobusem. Z kolei dla mieszkańców Warszawy jest to doskonała opcja na weekendowy wyjazd. Zwłaszcza, że dojechać można aż do Gołdapi czy Suwałk. To nie tylko najzimniejsze miejsce w Polsce, ale też region w którym natura ma przewagę nad dziełami człowieka. Planując wyjazd w tamtą stronę trzeba nastawić się na podziwianie piękna niezniszczonej przyrody. Będąc na Suwalszczyźnie warto odwiedzić Klasztor nad Wigrami, który słynie nie tylko z przepięknej architektury, ale również gości kupców i producentów ekologicznych serów, miodów, chleba oraz ciastek.

A może nad morze

 Z Warszawy autobusem można również dojechać nad rodzimy Bałtyk. Jednak zdecydowanie więcej połączeń jest w okresie letnim. W ciągu roku można dojechać aż do Koszalina, z którego nad morze jest tylko 10 km. Właśnie tyle jest do popularnej miejscowości Mielno, która latem zaprasza na jedną z wielu dyskotek, natomiast po sezonie na kąpiel w basenie ze słoną wodą. W miesiącach wakacyjnych autobusem można się również dostać do Trójmiasta, Darłowa oraz Łeby. To miejscowości słynące nie tylko z pięknych plaż, ale też licznych atrakcji. Autobusem można również dojechać aż do Władysławowa, który leży na początku półwyspu helskiego.  Słynie on nie tylko ze znanych kurortów, ale też jest mekką sportów wodnych takich jak windsurfing czy kite surfing.

Ze stolicy na ośnieżone stoki

Całoroczne połączenia autobusowe z Warszawy są zarówno z Krakowem jak i z Zakopanem. Tam można się udać o każdej porze roku. Kraków zaprasza na sentymentalną podróż bo zabytkowych zakątkach Kazimierza, Starówki oraz Wawelu. Natomiast w Zakopanem o każdej porze roku można znaleźć inne atrakcje. Zimą oczywiście są to stoki narciarskie oraz Krupówki, natomiast latem można udać się na wycieczkę po jednym z wybranych górskich szlaków. Można zobaczyć Giewont, wjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch czy odwiedzić przepiękną Dolinę Kościeliską. Niezależnie od pory roku można skosztować oryginalnego oscypka z owczego mleka. A co najważniejsze do wszystkich tych malowniczych miejscowości można spokojnie dojechać korzystając z transportu autobusowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.