Pomysł na udany weekend – skok ze spadochronem

Szukasz ciekawego pomysłu na weekend? Możesz zdecydować się na wycieczkę rowerową, odwiedzić malownicze zakątki w swojej okolicy czy poświęcić czas na spotkanie ze znajomymi. Jeżeli jednak zależy ci na czymś niecodziennym, wybierz skoki spadochronowe – teraz skoczyć może niemalże każdy!

Skoki spadochronowe dostępne w szkołach spadochronowych cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem. To dzięki nim wiele osób może spełnić swoje marzenia o lataniu w przestworzach. Dlatego jeżeli skoki ze spadochronem były o dawna twoim marzeniem lub znasz kogoś, kto od zawsze o nich śnił, pomyśl o wykupieniu skoku tandemowego. Jest on przeznaczony dla niedoświadczonych osób, nie wymaga wcześniejszych badań lekarskich ani specjalnej kondycji. Jak skacze się w tandemie?

Przebieg skoku tandemowego

W przypadku skoku tandemowego uczestnik spięty jest uprzężą z instruktorem, który odpowiada za stron techniczną wydarzenia. W skokach w tandemie wykorzystuje się specjalny sprzęt, który odpowiada za bezpieczeństwo, dlatego jakiekolwiek ryzyko wypadków jest tutaj naprawdę minimalne i związane jest głównie z błędami ludzkimi, na przykład niesprawdzonym dokładnie sprzętem czy skokiem w złą pogodę.

Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 metrów, co daje około 30 sekund swobodnego spadania, lub też 4000 metrów – co daje odpowiednio minutę. Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu otwiera się czasza spadochronu i następuje wolne opadanie aż do momentu miękkiego lądowania na trawie.

Cały skok może być rejestrowany przez dodatkowego skoczka. Po wylądowaniu można otrzymać fotografie i film, które będą wyjątkową pamiątką. Chociaż to dodatkowo płatna usługa, warto się na nią zdecydować.

Kto może skakać w tandemie?

Atutem skoków tandemowych jest ich szeroka dostępność. Jak było wspomniane, nie trzeba mieć badań lekarskich, odbywać czasochłonnych szkoleń i treningów. W związku z tym skaczą młodsi i starci, kobiety i mężczyźni, także skakać mogą osoby niepełnosprawne.

Wśród głównych przeciwwskazań znajdują się wzrost poniżej 120-140 centymetrów (zależnie od szkoły spadochronowej), waga powyżej 100 kilogramów, także niestabilność kręgosłupa, epilepsja, ostre stany chorobowe układu oddechowego i krwionośnego, łamliwość kości.

Gdzie kupić skok w tandemie?

Szkoły spadochronowe działają na terenie całej Polski. Warto zdecydować się na taką, która ma doświadczenie i skupia specjalistów w swojej dziedzinie. Jedną z chętnie wybieranych szkół jest Skydive, która działa w trzech lokalizacjach: Kruszynie koło Włocławka, Przasnyszu oraz w Kamieniu Śląskim. Skok można zarezerwować przez Internet pod adresem: http://www.skydive.pl/skoki-w-tandemie/.

Ceny za skok rozpoczynają się już od około 500 złotych, a kończą na około 1000 złotych zależnie od wybranej wysokości i tym samym czasu swobodnego spadania oraz dodatkowych usług, na przykład rejestracji wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.