Kurtka M65, obuwie trekkingowe, pojemny plecak – kompletujemy odzież outdoorową!

Każdy miłośnik wszelkich aktywności na świeżym powietrzu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie pod kątem stroju. Potwierdzi to każda osoba, którą kurtka m65 uchroniła przed wyziębieniem, a dobre obuwie znacznie ułatwiło górską wspinaczkę. Ilość akcesoriów dostosowanych do aktywności outdoorowych jest naprawdę duża, dzisiaj postaramy się wyróżnić te najistotniejsze. Zapraszamy!

O czym nie można zapomnieć, uprawiając outdoor?

Momentami trudno przekonać zapaleńców do zrezygnowania z podejścia „człowiek kontra natura”, lecz nieważne, jak długo ktoś uprawia daną dyscyplinę, zawsze może wydarzyć się coś, co sprawi, że pożałujemy nieodpowiedniego przygotowania. Posiadanie ze sobą właściwych narzędzi oraz odzieży to sprawa kluczowa, szczególnie w górach i lasach, gdzie niesprzyjające warunki mogą okazać się niemałym wyzwaniem.

Podstawą jakichkolwiek wędrówek są oczywiście wygodne i profesjonalne buty. Profesjonalne to znaczy takie, które jednocześnie zadbają zarówno o komfort chodzenia, jak i o nasze bezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że powinny to być buty wysokie, które zapewnią kostce odpowiednie wsparcie i ochronią ją przed skręceniem. Muszą charakteryzować się także wysoką wodoodpornością, a jednocześnie umożliwić stopom oddychanie. Oczywiście muszą być także wytrzymałe!

Skoro myślimy już o kompletowaniu ekwipunku na wyprawę, warto przemyśleć to, do czego ten ekwipunek spakujemy. Zwykły plecak może sobie nie poradzić w trudnych warunkach, zarówno może zacząć przeciekać, jak i zerwać się pod wpływem niesionego ciężaru, powiększonego o wilgoć. W przypadku outdooru najlepiej korzystać z plecaków typowo militarnych, których wytrzymałość i niezawodność nie ma sobie równych. Ponadto oferują sporą ilość kieszeni, a także możliwość doczepiania rozmaitych dodatków.

Kurtka m65 to absolutna legenda, jeśli chodzi o odzież wierzchnią. Jej wytrzymałość, pojemność, ciepło, jakie zapewnia, a także fason wzorowany na starszym modelu kurtek militarnych amerykańskiej armii, zasłużenie zyskały sobie wielbicieli na całym świecie. Dzięki odpinanej podpince można ją stosować w różnych porach roku. Połowiczne wykonanie z bawełny i nylonu pozwala zachować wygodę oraz niespotykaną wytrzymałość. Duża ilość kieszeni pozwala na zabranie ze sobą większości niezbędnych narzędzi i gadżetów. To wszystko sprawia, że kurtka m65 nie tylko jest ikoną, lecz także charakteryzują ją praktyczność, która jest w terenie niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.