Namibia wakacje z Logos Tour – niezapomniana przygoda w Afryce

Jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych sposobów na przeżycie prawdziwej afrykańskiej przygody jest odwiedzenie Namibii, kraju położonego w południowej części Afryki. Do największych atrakcji, jakich można doświadczyć w tym przepięknym kraju są pustynia Namib oraz śródlądowa delta rzeki Okavango. Najważniejsze przyrodnicze skarby Namibii objęte są ochroną i mieszczą się na terenie parków narodowych.

Stolica Namibii Windhoek

Namibia wakacje z Logos Tour to możliwość przeżycia wspaniałej przygody na kontynencie afrykańskim, obcując z dziewiczą, nieskażoną przyrodą tej części świata. Jednak przygoda ta zaczyna się w największym mieście tego kraju i jego stolicy Windhoeku, gdzie znajduje się główne i najważniejsze lotnisko Namibii. Zwiedzanie tego miasta rozpoczyna się po krótkim odpoczynku. Do najważniejszych atrakcji turystycznych Windhoeku należą kościół luterański Christuskirche, który jest symbolem i pamiątką niemieckiej architektury kolonialnej (warto tu wspomnieć, że Namibia w przeszłości była kolonią niemiecką), Fontanna Meteorytu Gibeon oraz Pałac Atramentowy, czyli Tintenpalast.

Park Narodowy Namib-Naukluft na pustyni Namib

Kolejnym miejscem, który zawarty jest w programie Namibia wakacje z Logos Tour, to Park Narodowy Namib-Naukluft, Jednym z głównych ośrodków w tym parku narodowym jest Sossusvlei, w okolicach którego mieszczą się najwyższe wydmy świata, które osiągają wysokość 275 m n.p.m. W programie tych wycieczek do Namibii można przejść szczytem jednej z tych wydm. olejną atrakcją w Parku Narodowym Namib-Naukluft jest odwiedzenie Dead Vlei, które jest doliną powstałą na dnie jeziora, które wyschło przed setkami lat. Ciekawostką tego miejsca są liczące ok. 900 lat powyginane, suche drzewa. Kolejnym ciekawym miejscem jest tu Sesriem Canyon. Dalej na trasie wyjazdu znajduje się Swakopmund, a po drodze do tego miejsca można zobaczyć kaniony rzek Gaub oraz Kuiseb, portowe miasteczko Walvis Bay, które słynie z produkcji soli poprzez odparowywanie wody morskiej. Wzdłuż przejazdu trasą wzdłuż brzegu Oceanu Atlantyckiego oczom turystów ukazuje się robiąca ogromne wrażenie Ptasia Laguna, gdzie ujrzeć można między innymi kormorany i flamingi, a także inne gatunki wodnych i błotnych ptaków egzotycznych. Po wydmach można przejechać się quadem. Swakopmund jest miastem, które obfituje w przepiękne pamiątki z okresu kolonialnego. Co warte zaznaczenia, aż po dziś dzień działają tu szkoły niemieckojęzyczne, a także inne instytucje kulturalne w tym języku. W mieście tym obejrzeć trzeba dawny pałac gubernatora niemieckiego , dawne koszary, czyli Alte Kaserne, a także więzienie, które do dziś funkcjonuje, czyli Alte Gefangen. Fakultatywnie można także wybrać się na wycieczkę łodziami po Zatoce Wielorybiej, będącej częścią Oceanu Atlantyckiego. Można tu odnaleźć na przykład delfiny, pelikany, flamingi, czy kormorany, Kolejną fakultatywną opcją jest przelot widokowy awionetką nad pustynią Namib, wydmami oraz Wybrzeżem Szkieletowym. Można fakultatywnie także odwiedzić siedzibę plemienia Himba, czyli Kaokoland.

Safari w Parku Narodowym Etosha

Trudno sobie wyobrazić wyprawę do dzikiej części Afryki bez Safari. W Namibii Safari oferuje jeden z największych parków narodowych w Afryce, czyli Park Narodowy Etosha. Można tutaj spotkać charakterystyczne gatunki afrykańskich zwierząt, czyli lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła oraz szereg innych dzikich gatunków zwierząt i ptaków. W drodze do Parku Narodowego Etosha turyści mają okazję poznać takie atrakcje jak między innymi Hoba, czyli największy na świecie meteoryt w okolicach Grootfontein, widok na rzekę Okavango, która posiada jedyną w swoim rodzaju deltę wewnątrzlądową, dolinę, która nosi nazwę krajobrazu księżycowego, czyli Moon Landscape oraz oazę Goanikontes. Namibia wakacje z Logos Tour oferują na swoich trasach także odwiedzenie Botswany, Zimbabwe oraz Republiki Południowej Afryki, a w tych krajach między innymi Maum, Rezerwat Moremi, Kasane, Parku Narodowego Chobe z Wodospadami Victorii oraz Kapsztadu lub Johannesburga.

Namibia jest pięknym krajem w południowej Afryce, który każdy miłośnik dzikiej przyrody powinien odwiedzić. Można tu odnaleźć najstarszą pustynię świata, czyli Namib, od której państwo to wzięło swoją nazwę, a także Sawannę z Safari. W parkach narodowych znajduje się wiele przepięknych cudów przyrody, a w głównych miastach pamiątki niemieckiej architektury kolonialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.