Portugalia i jej atrakcje – Tomar

Podczas wędrówek po słonecznej Portugalii koniecznie trzeba zajrzeć do miasta o nazwie Tomar. Tu, w odległości zaledwie 30 kilometrów od doskonale znanej Fatimy, znajduje się kolejne słynne sanktuarium. Największą atrakcją miasta jest tutejszy Klasztor Zakonu Chrystusowego, choć i w samym mieście nie brak ciekawych obiektów? Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w Tomar?

Najważniejszym punktem każdej wycieczki przybywającej do tego miasta jest Klasztor Zakonu Chrystusowego. Założony w połowie XII wieku przez templariuszy przez wiele lat miał ogromne znaczenie nie tylko jako ośrodek kultu, ale wpływał też na politykę oraz na sprawy związane z wojskowością. Na terenie tego klasztoru można ujrzeć m. in. ciekawą Rotundę Templariuszy z XII wieku, która wzorowana jest na znajdującym się w Jerozolimie kościele św. Grobu Chrystusa. Na terenie klasztoru podziwiać można także ruiny pałacu zajmowanego niegdyś przez wielkiego mistrza.

Samo miasto może pochwalić się paroma ciekawymi przykładami dawnej architektury. Jednym z ciekawszych obiektów jest tutejszy kościół św. Jana Chrzciciela, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest ośmioboczna dzwonnica. Najciekawszym zabytkiem świeckiej architektury jest ratusz, którego okazały gmach stanął w centrum miasta w początkach XVII wieku.

Obowiązkowym celem w programie każdej wycieczki przybywającej do Tomar jest tutejsza synagoga. Powstała ona w XIV wieku i obecnie służy jako placówka muzealna.
Tomar może się pochwalić jednocześnie bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, a noclegi można znaleźć zarówno w miejscowych hotelach i pensjonatach, jak i na kempingach miejskich. Nie brak tu również klimatycznych kafejek, w których można odpocząć po zwiedzaniu miasta. Jedno jest pewne – w Tomar można miło spędzić czas, a jego zabytki potrafią pozytywnie zaskoczyć każdego turystę. To bez wątpienia jedno z ciekawszych miast, którym może pochwalić się Portugalia. Warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po tym słonecznym i pełnym atrakcji kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.