Teneryfa i jej atrakcje

Wyspy Kanaryjskie już dawno spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Osób chcących spędzić w tym oddalonym o 1000 km od kontynentalnej Europy miejscu nie brakuje. Te wyspy to jeden z najcenniejszych skarbów, z którego tak dumna jest Hiszpania. Najpopularniejszą wyspa w całym archipelagu jest Teneryfa, a wczasy na jej terenie na długo zapisują się w pamięci. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych?

Teneryfa - Wulkan w parku TiedeJednym z najciekawszych miejsc na wyspie jest obszar wulkaniczny, objęty ze względu na swój wyjątkowy charakter ochroną przyrody. Tu Park Narodowy Teide, którego najważniejszą atrakcją jest czynny wulkan. To jeden z największych i najpiękniejszych parków narodowych na terenie całej Hiszpanii, który jest zarazem jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Wysp Kanaryjskich.

Drugim bardzo ważnym miejscem na wyspie jest miasto La Laguna. Założona w XV wieku przez hiszpańskich zdobywców, jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie. Spacerując po tym wiekowym mieście można ujrzeć wiele okazałych domów wznoszonych w XVII wieku przez miejscowych kupców. Te rezydencje są najlepszym dowodem na to, jak bogatym miastem była swego czasu La Laguna.

Inną ciekawą miejscowością na wyspie jest Garachico – portowe miasteczko, które urzeka swą atmosferą. Podobnie jak La Luna powstało ono w XV wieku, a tutejszy port szybko stał się jednym z najważniejszych na wyspie. Do dnia dzisiejszego tutejszy port jest jedną z największych atrakcji na wyspie. Ciekawa jest również sama zabudowa miasteczka, wśród której nie brak ciekawych zabytków.

Miejscowością, do której również warto zajrzeć, jest La Orotava. Jej symbolem są słynne domy z okazałymi balkonami, choć turyści zazwyczaj koncentrują się na tutejszej placówce muzealnej. Jest to Muzeum Dywanów, którego ekspozycja może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych turystów.
Teneryfa może pochwalić się również pięknymi plażami oraz szerokimi możliwościami uprawiania sportów wodnych. Liczne atrakcje sprawiają, że wczasy na tej wyspie z pewnością zapiszą się w pamięci jako wyjątkowo udane.

zdjęcia: www.freeimages.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.